"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

Інтернет-магазин: організація, оподаткування, облік. Що ЗАБОРОНЕНО продавати через інтернет?

Нормативною основою діяльності такого підприємства, крім Податкового кодексу, Господарського кодексу, Цивільного кодексу та ін., є Закон № 675 «Про електронну комерцію».

Цей акт визначає інтернет-магазин як засіб для подання або реалізації товару, роботи або послуги шляхом здійснення електронної угоди.

Інтернет-магазин обов’язково має бути зареєстрований як суб’єкт господарювання (не важливо це фізична особа-підприємець або це юридична особа). І тут вже виникає питання необхідності залучення фахівців, мають конкретні знання (мається на увазі бухгалтера). Це пов’язано з тим, що господарська діяльність передбачає обов’язкове подання звітів (кількість та частота подання яких залежить від обраної системи оподаткування), нарахування заробітної плати, проведення платежів, сплату податків тощо. І тут постає питання у формі здійснення бухгалтерської діяльності: чи необхідно брати бухгалтера на повний робочий день і в штат у магазин, чи здійснює свою діяльність дистанційно? На сьогоднішній день є багато компаній (зокрема, юридична компанія «Приходько та партнери»), яка надає послуги бухгалтерського аутсорсингу, де вся робота здійснюється дистанційно, а головне – набагато дешевша!

Повертаючись до теми інтернет-магазину, другою його ознакою є наявність КВЕДу 47.91, тобто роздрібна торгівля, яку здійснюють фірми поштового замовлення або через мережу Інтернет, що відображається в ЄДР. Тому можете перевірити, чи відповідає Ваш бізнес цій вимогі за допомогою безкоштовного запиту на сайті https://usr.minjust.gov.ua/content/fr.

По-третє, слід пам’ятати про перелік товарів, які забороняється продавати через Інтернет.

☝️ Так, заборонено продавати:

?-алкоголь;

?-тютюнові вироби;

?-лікарські засоби;

?- предмети, обмежені та заборонені в обороті.

Особам на спрощеній системі оподаткування також заборонено здійснювати торгівлю підакцизними товарами, дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням, предметами мистецтва та антикваріату.

На нашу думку, за дотриманням цих правил повинен стежити саме бухгалтер, оскільки він має доступ до всієї фінансової та організаційної документації підприємства.

Для того, щоб захистити та правильно розширювати Ваш бізнес, звертайтесь до юридичної компанії «Приходько та партнери», наші фахівці забезпечать кваліфіковану правову допомогу!

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація