"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

Головний бухгалтер про те, як працівник придбав товари для компанії не за свої кошти

Нагадаємо: фіскали, чиї незаконні роз’яснення про оподаткування так званої кредитової підзвіту ПДФО та воєнсбором стали скасовувати суди, звернулися за підтримкою до Мінфіну. На щастя, ні суди, ні Мінфін не підтримали фіскальної позиції і, по суті, контролерам довелося в цьому питанні «йти назад».

Своє бачення ситуації Мінфін спочатку озвучив у листі від 26.02.2019 р. № 11220-16-63/5675. Але! Мінфін, як і раніше, наполягає на умові «трудової функції».

Відповідно якщо:

1) придбання товарів/послуг здійснюється працівником за рахунок власних коштів у зв’язку з виконанням дорученої йому роботи (трудової функції) – тоді це не дохід фізособи. І ні ПДФО, ні воєнсбір при виплаті компенсації фізособі утримувати не потрібно;

2) а от якщо придбання товарів/послуг, яке здійснено працівником на користь роботодавця за рахунок власних коштів, не пов’язане з виконанням трудових функцій, то це дохід фізособи (вважається, що працівник реалізував підприємству товари/послуги). З такого доходу мають утримуватися ПДФО та воєнсбор.

З огляду на таку позицію Мінфіну наші рекомендації: затвердити список працівників (посад), які мають право здійснювати відповідні закупівлі для підприємства. А ще краще визначити це як один із обов’язків у посадовій інструкції / трудовому договорі.

Також радимо закріпити наказом перелік товарів, які можуть придбати працівники для потреб підприємства.

І не забувайте про авансовий звіт!

На наш погляд, не повинно мати значення, у рамках трудових чи цивільно-правових відносин виплачується відшкодування фізособі. Якщо закупівлі ТМЦ для роботодавця здійснює за свої кошти працівник, у якого це не прописано у трудових обов’язках, то відносини між ними мають цивільно-правовий характер.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація