"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

Головний бухгалтер Крістіна Ворожбітова про звіт про управління

Це новий Звіт, який вперше потрібно подавати разом з фінзвітністю за 2018 рік. Звіт про управління – документ, що містить фінансову і нефінансову інформацію, яка характеризує стан і перспективи розвитку підприємства і розкриває основні ризики і невизначеності його діяльності.

Категорія мікро- і малі підприємства не подають звіт про управління, а середнім і великим підприємства потрібно подати звіт, при чому середнім можна не приводити нефінансову інформацію.

Форму Звіту про управління підприємство розробляє самостійно (бланка немає). Але є Методрекомендації Мінфіну щодо складання цього Звіту (затверджені наказом Мінфіну від 07.12.2018 р № 982).

Подається Звіт разом з річною фінзвітністю, причому, як передбачено ч. 7 ст. 11 Закону про бухоблік, подається в порядку та строки, встановлені для річної звітності. Тобто формально його потрібно подавати тим же користувачам, яким подається фінзвітність, і в ті ж терміни.

Але! Варто відзначити, що електронної форми цього Звіту немає. Її немає ні в переліку форм податкової, ні в переліку статистичних форм звітності, які можуть подаватися в електронному вигляді. Подати Звіт про управління в електронному вигляді не можна.

При цьому податківцям цей Звіт за великим рахунком не потрібен. І важливо врахувати, що сам по собі цей Звіт не є складовою фінансової звітності. А раз це не фінзвітність, значить, і не додаток до податкової декларації. Відповідно, ніяких проблем з прийняттям декларації з податку на прибуток у зв’язку з тим, що Звіт про управлінні не буде подано податківцям, не буде.

Що стосується статистики – формально подавати цей Звіт в статистику потрібно. Але знову ж таки електронної форми цього Звіту немає, і в переліку статистичних форм звітів її теж немає. Тому, в принципі, подавати його потрібно в статистику, якщо вона цього потребуватиме.

Але є важливий момент для тих підприємств, фінзвітність за 2018 рік яких підлягає оприлюдненню наказує оприлюднити на веб-сайті таким підприємствам не тільки фінзвітність, а й Звіт про управління. При цьому, як ми вже згадували вище, за порушення порядку оприлюднення фінзвітності передбачений суттєвий адмінштраф. Питання тут в тому: чи можна вважати порушенням порядку оприлюднення фіночтетності оприлюднення її без Звіту про управління? Є підстави вважати, що так. Тому підприємствам, які зобов’язані оприлюднювати фінзвітність за 2018 рік, краще не ризикувати і оприлюднити Звіт про управління разом з річною фінзвітністю на своєму офіційному веб-сайті.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація