"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

Головний бухгалтер Крістіна Ворожбітова про валютну революцію

Конкретизує правила переміщення фізичними та юридичними особами готівкової валюти через кордон України Положення про транскордонного переміщення валютних цінностей, затверджене постановою Правління НБУ від 02.01.2019 р № 3.

Фізособи-резиденти ввозять в Україну / вивозять за межі України готівкову валюту / банківські метали в сумі / вартістю, яка в еквіваленті:

– не перевищує 10000 євро – без письмового декларування митному органу;

– дорівнює або перевищує 10000 євро – за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі.

При цьому суму вивезеної готівкової валюти / вартість банківських металів перераховують в євро за встановленим НБУ офіційним курсом гривні до євро або крос-курсом, визначеним за офіційним курсом гривні до відповідних іноземних валют / банківських металів, установленим Національним банком на день перетинання кордону України або на день пересилання іноземної валюти / банківських металів.

Крім того, в разі вивезення / пересилання за межі України валютних цінностей в загальній сумі, яка на день вивезення / пересилання перевищує еквівалент 10000 євро, будьте готові пред’явити митникам документи, що підтверджують:

зняття фізособою готівки з власних рахунків у банку і квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою (в разі здійснення такої операції);
придбання фізособою банківських металів.
Термін дії документів, що підтверджують зняття готівки з власних рахунків, – 90 календарних днів з дня зняття суми, на яку вони видані.

Юрособи ввозять / вивозять готівкову інвалюту і банківські метали через повноважного представника без обмеження суми на умовах письмового декларування відповідному митному органу в повному обсязі.

Умова – таке ввезення / вивезення повинен бути обумовлений господарської деятельностью.Прі цьому повноважний представник декларує готівку, які ввозить / вивозить за дорученням юридичної особи, та власні кошти окремо з використанням двох примірників митної декларації. Підставою для ввезення / вивезення юрособою банківських металів є договір з контрагентом або його замінює.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація