"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

Головний бухгалтер Крістіна Ворожбітова про сплату податків “не туди”

Щодо податків та ЄСВ фіскали давно й наполегливо наполягають: «сплата не з цього приводу = несплата». Відповідно в ситуації, коли платник перераховує податки/ЕСВ «не туди», застосовують штрафні санкції за несплату або несвоєчасну сплату зобов’язань та нараховують пеню. Не все втрачено — якщо платник оскаржуватиме рішення податківців у суді. Адже у цій сфері є позитивна судова практика, причому щодо різних податків.
Штрафні санкції за порушення строків сплати узгодженої суми грошового зобов’язання, передбачені п. 126.1 ПКУ, застосовуються лише у разі фактичної несплати або несвоєчасної сплати грошового зобов’язання. Тому для підтвердження факту несплати узгодженої суми грошового зобов’язання необхідно встановити, що у визначений законодавством строк платник не вчиняв дії, спрямовані на перерахування узгодженого зобов’язання до бюджету.
Як пояснюють суди, вчинення помилки при перерахуванні узгодженого зобов’язання до бюджету у встановлений законодавством термін таки має кваліфікуватися як дія, хоч і хибна. А дії, що не містять ознак бездіяльності платника при сплаті узгодженої суми грошового зобов’язання, не можуть бути підставою для застосування негативних наслідків, передбачених законодавством (штрафних санкцій та пені).
Допущена платником помилка не свідчить про несплату необхідної суми податку/ЄСВ у визначений законодавством строк і не спричиняє жодних негативних наслідків для відповідного бюджету та держави в цілому. Іншими словами, помилкова вказівка ​​іншого розрахункового рахунку не є правовою підставою для висновку про несплату необхідної суми податку/ЄСВ у строк, встановлений законодавством.
Тим більше, якщо згодом платник самостійно виявив цю помилку та вжив відповідних заходів щодо спрямування коштів на належний рахунок.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація