"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

Главный бухгалтер Кристина Ворожбитова про валютну декларацію

Валютну декларацію більше не подаємо!

Положения Закону України «О валюті та валютних операціях» від 21.06.2018 р. № 2473-VIII, не містить вимог щодо декларування валютних цінностей. Тому декларація про валютні цінності за звітні періоди початку з І кварталу 2019 року не представлена. Останнім періодом, за який необхідно було подавати декларацію, є 2018 рік (за станом на 01.01.2019 р.).
Якщо у кого-то і були сомненія щодо відмін декларацій про валютних цінностей, то з появою цієї консультації вони остаточно улетучиваются. Окремі напівофіційні консультації з боку контролерів виявлялися і раніше, але їх статус не викликав особливого доверия.
Напомним, визвані цими сомненіями були вовсе не тем, що Закон про валюту не передбачає декларування валютних цінностей та імущества, які знаходяться в межах України. Це і так понятно і не викликає недоуміння. Питання включився в тому, що цей Закон вступив у силу від 07.02.2019 р. Декларування же відбувається ежеквартально по состоянию на первом числе квартала.То є, строго кажучи, період з 1 січня по 7 лютого залишався в підвішеному стані. Саме щодо цього періоду і було сомненіє: а не бачимо, чи контролюють органи, що цей проміжок часу (або взагалі весь І квартал, як перехідний період) все-таки потрібно закрити декларацію? дату декларування (на первое число другого кварталу) обов’язок подачі декларації вже не буде діяти. Собственно об цьому і пов’язує данная консультація.

По-перше, це правильно за формальною причиною, про які ми сказали вище.

Во-вторых, декларується не рух валютних цінностей та імущества, так сказати, «за» період, а їх наявність на певну дату. Сама по собі дана 7 лютого (або яка-то інша дата, крім першого числа кварталу) ніякого правового значення не має. Тому декларування періоду з 01.01.2019 по 07.02.2019 р. по своїй сути неверно. Ну а про весь І квартал (по состоянию на 01.01.2019 р.) и речи не может быть.
В підсумку констатуємо факт: останню валютну декларацію потрібно було подати в терміни, встановлені для подачі податкових фінотчетностей за станом на 01.01.2019 р.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація