E-mail
yarmoliuk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі стартап-проектів.

Зв'язатися зараз

ФОП: що варто знати? Які нюанси ведення бізнесу?

Фізична особа – підприємець – це ідеальна організаційно-правова форма для невеликого бізнесу, в тому числі якщо Ви плануєте надавати послуги або продавати товари кінцевим споживачам – фізичним особам.
Перевагами такої форми є:
– відносна простота реєстрації та ведення обліку;
– відсутність потреби наймати директора;
– не потрібно виплачувати заробітну плату/дивіденди (кошти фізичної особи підприємця є автоматично коштами фізичної особи);
– можливість обрати будь-яку групу спрощеної системи оподаткування (за певних умов).

Як і кожна форма бізнесу ФОП має певні недоліки: фізична особа відповідає всім своїм майном за зобов’язаннями, пов’язаними з веденням підприємницької діяльності.
Зареєструватись як ФОП може будь-яка дієздатна особа. Процедура реєстрації є безоплатною (відсутній адміністративний збір) та займає 24 години (якщо документи подавати до нотаріуса) або ж декілька днів (якщо реєструвати через ЦНАП).
Крім цього, можна скористатись сервісом онлайн реєстрації фізичної особи – підприємця. Для цього слід здійснити вхід за допомогою електронного цифрового підпису та заповнити необхідні поля, дотримуючись підказок на сайті. Система поки що працює в пілотному режимі, але є досить зручною.

Види діяльності фізичної особи – підприємця обираються відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності. Жодних обмежень щодо кількості видів економічної діяльності законодавство не містить. Більше того, Ви можете обрати види діяльності з абсолютно різних галузей.

Обрання КВЕДів не зобов’язує Вас здійснювати всі обрані види діяльності, але якщо в майбутньому плануєте розширяти бізнес – краще обрати одразу всі заплановані КВЕДи. Адже внесення змін до реєстру – вже платна послуга.

Оскільки заяву про обрання спрощеної системи оподаткування можна подати одразу під час реєстрації, визначитись з типом оподаткування слід заздалегідь.

ФОП в Україні може обрати:

загальну систему оподаткування зі сплатою податку на доходи фізичних осіб (18% від чистого доходу) та військового збору (1,5%);
спрощену систему оподаткування зі сплатою єдиного податку.

Закон передбачає можливість реєстрації ФОПом з 16 років, але в такому випадку особа має подати нотаріально посвідчену згоду батьків.

Протягом 24 годин з моменту отримання документів реєстратор проводить державну реєстрацію. Після цього податкова та інші органи автоматично беруть підприємця на облік.

Для реєстрації платником єдиного податку слід здійснити додаткові дії:

подати заяву про обрання спрощеної системи (якщо така не подавалась реєстратору);
подати запит на отримання Витягу з реєстру платників єдиного податку;
зареєструвати Книгу обліку доходів та витрат.
З моменту реєстрації як ФОП Ви можете відкривати банківський рахунок та сміливо розпочинати підприємницьку діяльність.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація