E-mail
mykolaieva@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+380930074405

Адвокат - проектний партнер, експерт сімейної практики

Зв'язатися зараз

Фіктивні операції в сімейних справах. Які причини фіктивних сделок? Какие есть нюансы?

Тема фіктивних сделок для мене завжди була однією з самих улюблених. Такие дела очень интересные и непростые. І зустрічаються такі операції у всіх галузях права, а сімейне право – не виключення.

Часто клієнти звертаються за допомогою визнати ту чи іншу частку фіктивної, у зв’язку з тим, що вона пов’язана з певними наслідками, на яких людина, виявляє її не розрахований, або були порушені права третього особи або однієї сторони операції.

Ми все чули про фіктивних шлюбах, фіктивних розводах, фіктивних договорах. Але це далеко не весь перечень, і існує ряд інших, які, швидше за все, не всі чули:

?- фіктивний розділ імущества;
?- фіктивне усыновление;
?- признание отцовства і навіть фіктивне взискання аліментів.

Якие же причини заключения таких сделок?

Що стосується шлюбу, то не кого не секрет, що ще в радянських часах людям, вступившим у шлюб, видавали талони для придбання дефіцитних товарів, всевозможні льготи, путевки в санаторії, жилплощадь і забезпечували іншими благами. Хоча час поменялися, актуальність такого фіктивного акта як шлюб і в даний час не утратила свою актуальність. Брак допомагає отримати вид на життя чи громадянство, тимчасову реєстрацію, отримати майно пожилого людини після його смерті, отримати різні льготи державних чи муніципальних служб чи статус замужньої жінки, жінки чоловіків для певних цілей.

Оскільки розмір аліментів впливає на наявність інших дітей на вмісті, то це судове рішення про внесення аліментів на другого дитини – одна із схем для зменшення розміру аліментів. Щоб є, колишній муж договарюється со своєю нынешней гражданской женой о том, щоб вона звернулася в суд з фіктивним заявленням про взисканні аліментів на їх дитини. Ціль такої домовленості неотримання аліментів на зміст, наявність документа, який підтверджує додаткові виплати людей з метою в подальшому зменшенні суми аліментів.

На фіктивному відцовстві часто вирішуються мужья матері їх внебрачного дитини. Оскільки пізнання відцовства внебрачного дитини, то є процедура набагато більш проще, чим усиновлення.

На жаль, зустрічаються випадки та фіктивного усиновлення. На це готові пойти ради отримання громадянства або все тех же льгот і пособій. З метою отримання визначених матеріальних благ появляються і фіктивна опека, фіктивне прийомне родинство та багато інших фіктивних актів.

При цьому визнання операції фіктивної дуже тонка і складна процедура.

Сложність доказів фіктивності угоди є нерозумінням сторонами своїх фіктивних намірів та їх обов’язковим молчанням, наприклад, коли в суді про визнання операції недійсною звертається третя особа, яка не зможе «забрати за довгі» майно, яке було фіктивно подаровано. Лібо фіктивність знайдено неможливо довести через причини таких реальних останніх фіктивних сделок. Адже важливим фактором визнання операції фіктивної – є відсутність пошуку правових останніх, які обумовлювалися цією справою.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація