E-mail
office@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+380930074400

Адвокат – проектний партнер, експерт практики правової допомоги

Зв'язатися зараз

Експерт з питань тендерної закупівлі Іван Іщук про дискримінаційні умови тендера

Закон України про публічні закупівлі не містить чіткого визначення того, які вимоги вважаються дискримінаційними або прихованими. У зв’язку з цим виникають значні проблеми, як у уасників так і у замовників щодо підготовки тендерної документаціїї та участі в елетронних торгах. Загалом основними ознаками дискримінаційних вимог є :

– По-перше – це відсутність причин наслідкового зв’язку між вимогою та предметом закупівелі.

– По-друге данні умови вони штучно обмежують коло учасників, а також вони надають додаткові можливості для відсіювання потенційних переможців у данній закупівлі. Стосовно прихованих вимог, то це такі, щодо надання документально підтверженної інформаціїї існують свідомо , чи не свуідомо проховані умови тендерної документації.

Таким чином це сприяє тому, що певний перелік учасників взагалі не може брати участь у закупівлі, або подає свої документи з порушенням уставлених умов тендерної документації. Незважаючи на мотивацію дій замовнима, учасник повинен швидко та точно визначати як дискримінаційні так і приховані вимоги. В інакшому випадку це приведе до втрати часу, коштів та зусиль під час участі у публічній закупівлі.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація