"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз."

Петрик Тетяна Олександрівна
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ДОЗВІЛ НА ПРАЦЮВАЛЬНІСТЬ В УКРАЇНІ ІНОЗЕМЦЯ АБО ОСОБИ БЕЗ ГРОМАДЯНСТВА

Одним із основних напрямків роботи нашої компанії є надання міграційних послуг іноземцям. Численні громадяни інших країн приїжджають в Україну з метою ведення власного бізнесу, роботи в українських компаніях або ж направлені сюди для роботи певною іноземною компанією.
Мій сьогоднішній відеозвернення буде спрямований на аудиторію тих іноземних громадян, які бажають працювати в Україні.
В Україні важко отримати бажану роботу українцеві, при вже освіті, навичках та знанні державної мови, а от іноземним громадянам в Україні ще складніше. Особливо тим, хто не володіє українською чи хоч би російською мовою. Саме з такими іноземцями працює наша юридична компанія, фахівці якої професійно та якісно надає послуги щодо отримання дозволу на працевлаштування іноземця або особи без громадянства в Україні (далі в тексті, як дозвіл на роботу).
Громадяни інших країн на території України можуть працювати лише за наявності у них дозволу на роботу, який можна отримати у центрі зайнятості. Немає вимоги отримувати дозвіл лише тим іноземцям, які вже живуть в Україні та мають тут постійну посвідку на проживання.
Повну інструкцію щодо отримання такого документа регламентовано законодавством України, а саме Законом України «Про зайнятість населення».
Цей закон виділяє категорії осіб, яким обов’язково необхідно оформити дозвіл на роботу для іноземців в Україні, наприклад, найманим співробітникам, відрядженим співробітникам, високооплачуваним професіоналам.
Серед цих категорій законом визначаються категорії іноземців, щодо яких застосовуються особливі правила при оформленні дозволу на роботу в Україні, наприклад, таких як високооплачуваних фахівців або засновники/бенефіціари юридичної особи.
Основними документами для отримання дозволу на роботу є:
-Фото іноземця 3,5х4,5;
-нотаріальний переведення закордонного паспорта іноземця;
-Заповнена заява за встановленою формою та підписана роботодавцем;
проект трудового договору з іноземцем (обов’язково засвідчена роботодавцем);
довіреність від компанії на людину, яка представляла інтереси компанії в держорганах щодо отримання дозволу на роботу для певного іноземця.

Порядок та термін оформлення дозволу на роботу
Зібравши все необхідне, потрібно подати документи до центру зайнятості через центр надання адміністративних послуг у вашому адміністративному окрузі. Рішення щодо видачі іноземцю або особі без громадянства дозволу на працевлаштування в Україні приймається протягом 7 робочих днів плюс виділяють пару днів на оприлюднення результатів. Якщо все пройшло добре і вашу заяву задовольнили, то через 7 робочих днів ви отримаєте свій дозвіл на працевлаштування. З моменту оприлюднення позитивного рішення необхідно сплатити держмито за видачу дозволу. І тут необхідно бути уважним, оскільки розмір квитанцій за видачу дозволу на роботу прив’язаний до розміру мінімального прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01 січня поточного року, а отже розмір квитанцій у 2020 році становить:
За оформлення дозволу на роботу на строк до 1 року до 3х років становить 12 612, 00 грн.
За оформлення дозволу на роботу на строк від 6 місяців до 1 року вартість складає 8 408, 00 грн

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація