"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

Декретниця виходить із відпустки раніше строку: як оформити? Що з посібником?


Розглянемо такі ситуації як:

1. Працівниця, яка перебувала у декреті, хоче достроково вийти на роботу.
2. Чи потрібно їй повертати допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами?
3. Чи втратить вона допомогу при народженні дитини?
4. Як оформити достроковий вихід працювати?

Для початку давайте уточнимо такий момент. Для працюючих жінок, які планують або вже стали мамами, передбачено певні «трудові» пільги та гарантії, однією з яких є «декретна» відпустка.

Знову ж таки, трудовим законодавством не передбачено такого терміну. А на практиці під «декретною» відпусткою можуть розумітися одразу кілька видів відпусток. Як правило, «декретною» відпусткою називають відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами. Рідше – відпустка для догляду за дитиною до 3 років, відпустка для догляду за дитиною до 6 років.

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, нагадаємо, надається жінкам на підставі листка непрацездатності. Його тривалість становить 70 календарних днів до пологів та 56 календарних днів (70 календарних днів — у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів) після пологів, починаючи з дня пологів.
Після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку. Ця відпустка надається за заявою жінки та оформляється наказом (розпорядженням) керівника підприємства.

У деяких випадках відпустка для догляду за дитиною надається до досягнення нею 6-річного віку. Ця відпустка надається лише у разі наявності відповідної довідки про стан здоров’я дитини, згідно з якою дитина не може перебувати в дитячому закладі та потребує догляду лише в домашніх умовах.

Якщо ми маємо справу з ситуацією, коли жінка перериває саме відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, то в цьому випадку частину допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами їй доведеться повернути. А саме: допомогу треба буде повернути ФСС за дні, коли жінка працювала, а не перебувала у декретній відпустці. А от якщо жінка перериває відпустку для догляду за дитиною до 3 (до 6) років, то допомогу по вагітності та пологах повертати не потрібно. Допомога з догляду до 3 років вже давно не виплачується. Відповідно, його теж неможливо втратити.
На замітку! У схожій ситуації, коли відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами переривається звільненням (наприклад, за власним бажанням (ст. 38 КЗпП) або за згодою сторін (п. 1 ст. 36 КзпПр)), сума допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами за частину відпустки , яка припадає на період після звільнення, перерахунку та повернення не підлягає (лист ФСС від 15.05.2018 р. № 2.4-15-1677).

Залишається ще допомога при народженні дитини. Але й на таку допомогу вихід на роботу не вплине. Навіть якщо робітниця працюватиме в режимі повного робочого часу. Справа в тому, що винятковий перелік підстав для припинення виплати допомоги при народженні дитини наведено ч. 9 ст. 11 Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” від 21.11.92 р. № 2811-XII. Це: позбавлення батьківських прав; відібрання дитини без позбавлення батьківських прав; тимчасове влаштування дитини на повний державний зміст; припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо конкретної дитини; нецільове використання коштів та незабезпечення належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини. Як бачите, такої підстави для припинення виплати допомоги при народженні дитини, як переривання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до 3 (до 6) років та вихід на роботу в цьому переліку немає.
Як вийти працювати.

Поки жінка перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами для догляду за дитиною до 3 (до 6) років, за нею зберігається колишнє місце роботи. При цьому вона має повне право у будь-який зручний для неї час перервати цю відпустку та повернутися на роботу.
Для цього працівник має написати відповідну заяву на ім’я керівника із зазначенням дати виходу на роботу, а керівник – оформити наказ (розпорядження).

З моменту переривання відпустки та виходу на роботу на робітницю поширюються загальні норми трудового законодавства з урахуванням трудових гарантій, передбачених для матерів, які мають дітей зазначеного віку.
Наприклад, така жінка має право взяти лікарняний для догляду за хворою дитиною.
Нюанс. Якщо жінка починає працювати в режимі неповного робочого часу, не перериваючи відпустку для догляду за дитиною до трьох років, то у разі хвороби дитини лікарняний лист їй не видадуть. Обґрунтування дій лікарів – п. 3.15 Інструкції № 455. У ньому встановлено: лікарняний лист не видається для догляду за хворою дитиною в період відпустки для догляду за дитиною до 3 років.

ЄСВ-Звіт. У таблиці 5 ЄСВ-звіту не забудьте на робітницю, яка вийшла з відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, для догляду до 3 (до 6) років, заповнити один рядок про закінчення такої відпустки.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація