Авансовий звіт: коли заповнюється та які відомості вносяться?

Авансовий звіт: коли заповнюється та які відомості вносяться?

Час прочитання: 2 хв.
Авансовий звіт: коли заповнюється та які відомості вносяться? - maxresdefault 2021 11 20t094121.382

Авансовий звіт: коли заповнюється та які відомості вносяться?

Автор

Досить часто у господарській діяльності бізнес використовує авансові звіти. Його повна назва – Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт. Його зразкову форму затверджено наказом Міністерства фінансів України № 841 від 28.09.2015 року.

Тому, для чого необхідно складати авансовий звіт, у яких випадках, які основні помилки під час його заповнення та наслідки невиконання вимог законодавства? Розберемося з цими питаннями у цій статті.

? Заповнення Звіту здійснюється у випадках видачі суб'єктом господарювання (його відповідальною особою) та відповідно отримання фізичною особою грошових коштів за:

? - відрядженні;

? - здійснення цивільно-правової значущої дії від імені суб'єкта господарювання при виконанні посадових чи інших обов'язків.

Відразу варто зазначити, що авансовий звіт заповнюється не лише у випадках видачі (отримання) готівки, а й при здійсненні оплати корпоративною карткою (зазвичай називається «Ключ доступу до рахунку»), дорожніми, банківськими чи іменними чеками чи іншими платіжними документами. Авансовий звіт складається та подається відповідальній особі суб'єкта господарювання (керівнику, бухгалтеру) за загальним правилом протягом п'яти банківських днів, наступних після закінчення відрядження або вчинення цивільно-правової дії. Проте, є певні винятки:

? - Якщо з корпоративної картки знімали кошти під час відрядження, то Звіт подається протягом 3-х днів;

? - Якщо під час відрядження розрахунок відбувався у безготівковій формі, Звіт подається протягом 10 днів (може бути продовжений роботодавцем до 20 днів).

? У Звіті заповнюються такі відомості про:

✅ Працівнику, який подає звіт (посада, РНОКПП, ПІБ);
✅ Роботодавцю;
✅ Перевірка звіту керівником;
✅ Призначення коштів;
✅ Залишок, витрати, перевитрати коштів;
✅ Перелік документів, що підтверджують витрати;
✅ Оподаткуванні неповерненої суми надмірно витрачених коштів.

При оподаткуванні неповерненої суми надмірно витрачених коштів застосовується ставка податку розмірі 18 % податку на доходи фізичних осіб та 1,5 % військового збору. Таке оподаткування здійснюється бухгалтером після нарахування всіх виплат протягом місяця.

Авансовий звіт необхідний, зокрема, на підтвердження витрат у господарську діяльність підприємства. Це є важливим під час перевірки податковими органами фінансової звітності.

Певні особливості має Звіт при закордонному відрядженні. Особливості полягають лише в тому, що оскільки розрахунки в такому випадку проводяться в іноземній валюті (про що свідчать квитанції або інші документи, що підтверджують), то і суми у Звіті повинні вказуватися в такій валюті, і перерахунок у національній валюті.

Таким чином, авансовий звіт є важливим бухгалтерським документом, який може спричинити значні фінансові аспекти.

Якщо у Вас виникли додаткові питання – звертайтесь, юристи та бухгалтери юридичної компанії «Приходько та партнери» з радістю Вам допоможуть та нададуть кваліфіковану консультацію.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація