"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс наших клієнтів – час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Заступник керуючого партнера

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Анатолій Перепельченко про примусове виключення учасників по новому закону про ТОВ


Виключення учасника зі складу товариства.
Новим законом про товариство з обмеженою та додатковою відповідальністю взагалі не вригульовано про примусове виключення учасника зі складу товариства. На сам перед є одна з основних підстав на основі якого можна виключити такого учасника – це не внесення ним своєї частки до статутного капіталу товариства, яке регулюється ст. 15 “ про товариство з обмеженою та додатковою відповідальністю”. Відповідно до частини 1 ст. 14 Закону України про ТОВ, кожен учасник повинен внести протягом 6 місяців свій вклад до статутного капіталу з дня Державної реєстрації такого товариства. Статутом може бути передбачено і більший строк для внесення таких вкладів, але не більше 1 року.
Якщо учасник товариства прострочив внесення свого вкладу , або його частини до статутного капіталу – виконавчий орган товариства має надіслати йому попередження, таке попередження має містити інформацію про такі не своєчасно сплачений внесок , та визначити додатковий строк для його сплати. Додатковий строк для погашення заборгованості може бути визначений або виконавчим органом , або статутом товариства, однак не може первищувати 30 днів. Якщо такий учасник протягом встановлення попередження строку, не вніс свій борг , то виконавчий орган має право скликати загальні збори учасників, та прийняти рішення про виключення зі складу засновників такого учасника. Закон про ТОВ має неоднозначність норм, які дають можливість участнику в супереч волі загальних зборів залишитись в складі товариства, таку можливість він має в тому разі, якщо він вніс частину свого вкладу в статутний капітал товариства, після отримання таким учасником попередження про визначення додаткогового строку про сплату заборгованості, то такий учасник має право на підставі частини 3 ст.21 Закону України про ТОВ відчуджити свою частку шляхом її дарування або уладенням договору міни.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація