"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

Акти виконаних робіт чи надання послуг від ФОП. Що треба знати?

Найчастіше великим підприємствам необхідно отримати певну послугу чи виконати певний вид робіт. Співпраця з іншим підприємством часто потребує багато часу та матеріальних витрат. А співпраця із приватним підприємцем допоможе скоротити витрати на певні види робіт чи послуг. Тим самим підприємство може оптимізувати витрати та отримати більший прибуток у кінцевому підсумку.
Вартість послуг, отриманих від підприємця, за правилами бухгалтерського обліку, враховуються щодо об’єкта оподаткування.
Отримання послуг чи робіт не формує податкового обліку, які можуть надалі вплинути на фінансовий результат.
Для того, щоб надалі не потрібно було звітувати про отримання доходу від співпраці з підприємцем, потрібно правильно визначитися з категорією робіт і послуг.
Краще співпрацювати за тими роботами та послугами, вартість яких можна негайно показати у звітній документації, саме в період отримання.
Відповідно до ст. 4 Закону України “Про бухгалтерський облік” діє основний принцип нарахування доходів та видатків.
За цим принципом доходи та витрати показуються в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності в момент їх виникнення, незалежно від дати надходження чи сплати коштів.
Отже, якщо виконання певних робіт чи надання послуг необхідне отримання регулярного доходу (наприклад один раз на квартал), то витрати також мають бути зафіксовані у той самий термін.
Але у випадку, якщо витрати неможливо безпосередньо пов’язати з отриманим доходом, то їх можна визнати витратами в цей період, в який вони здійснюються.
Підприємство визнає витрати у тому періоді якого вони ставляться. Або разом із отриманим доходом, або в період його фактичної реалізації.
Акт виконаних робіт або наданих послуг є офіційним документом, який показує фактичне виконання роботи. Не завжди за актом виконаних робіт можна простежити витрати підприємства.
Для того, щоб акт можна було б визнати належним документом, необхідно, щоб він мав усі необхідні реквізити.
Якщо підприємець виконує певні роботи або надає послуги, і був складений акт між підприємством та підприємцем, то він у собі не показує доходи. Адже підприємці доходів, що перебувають на спрощеній або загальній системі оподаткування, показують за касовим методом.
Для підприємців загальної системи оподаткування згідно з п. 177.2 ПК України об’єктом оподаткування є чистий фактично отриманий дохід.
А для підприємців платників єдиного податку доходом згідно з п. 292.1. Податковим кодексом України є доход, отриманий у звітному періоді у грошовій формі.
Для підприємців будь-якої форми оподаткування дохід виникає з того моменту, як кошти виходять підприємцем або перераховуються на розрахунковий рахунок.
Отже, всупереч тому, що послуги надані і це підтверджується актом надання послуг або виконання робіт доходу у підприємця не виникає, поки кошти не будуть зараховані на рахунок.
Але перевіряючі органи, зокрема податкові, вказують на те, що для звітності їм мало одного первинного документа. Відповідно до методичних рекомендацій, якими керуються податківці, вони перевіряють повноваження осіб на підписання документів, рух коштів у період провадження господарської діяльності, а також наявність можливостей у підприємця здійснити ту чи іншу послугу або виконати роботу. Тобто у підприємця має бути або кваліфікований персонал для виконання робіт, або певне технічне забезпечення для надання послуг.
Краще у разі взаємовідносин між підприємцем та підприємством скласти договір у письмовій формі. Який відповідатиме вимогам ст. 208 Цивільного кодексу України.
У договорі має бути чітко прописано, що однією із сторін є фізична особа – підприємець.
Не зайвим буде, крім акта виконаних робіт, оформити замовлення виконання роботи чи надання послуги, а підприємцю мати звіт про вартість надання послуг чи виконання робіт із докладною калькуляцією їх вартості.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація