"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

Адміністрація ПДВ. Чим загрожує нереєстрація податкової накладної контрагентом?

Усі бухгалтери, юристи та аудитори зі 100% ймовірністю стикалися з проблемами, які виникали внаслідок адміністрування податку на додану вартість.

Причому це можуть бути найрізноманітніші, у тому числі несвоєчасна реєстрація податкових накладних, зупинення або блокування їх реєстрації, неправильне визначення податкових зобов’язань, не реєстрація контрагентом податкових накладних та багато інших.

Це все свідчить про те, що податок на додану вартість перетворився на важкий з точки зору використання та адміністрування з усіх наявних, передбачених Податковим Кодексом України. Досить часті ситуації, коли постачальник здійснив усі дії з метою продажу товару чи послуги, тобто фактично її поставив, проте він не реєструє податкову накладну.

Тож чим загрожує чи є неприємною ситуація не реєстрації податкової накладної контрагентом?

Все дуже просто, Ваша фірма просто не отримає податкового кредиту за певною поставкою, а тому не зможе зменшити суму податкових зобов’язань з податку на додану вартість наприкінці звітного періоду. І все добре, якщо на “електронному рахунку” фірми є надлишок податкового кредиту. Однак, інакше, Ви будете змушені сплачувати реальні кошти до державного бюджету України. І все добре, якщо на розрахунковому рахунку підприємства є вільні кошти, тому що в іншому випадку на Вас чекає податкове-повідомлення рішення та нарахування штрафних санкцій.

⟪ Як уникнути таких неприємних ситуацій?⟫

Нашою компанією використовується вже усталена у сфері практика “передбачення” у договорах бухгалтерських застережень. Бухгалтерське застереження – це звичайна штрафна санкція, що передбачається у договорі у розмірі, фактично відповідає сумі податку на додану вартість у рамках цього договору та стягується у разі того, якщо Ваш постачальник не реєструє податкову накладну у встановлені законодавством строки.

Тобто Ви фактично даним становищем страхуєте фірму від шкоди у розмірі 20 %.

На практиці це положення є надзвичайно дієвим, оскільки за незначний проміжок часу Ви отримуєте судове рішення господарського суду із зобов’язанням стягнути з відповідача дані штрафні санкції, які, як правило, виплачуються, оскільки інакше органами державної виконавчої служби або приватним виконавцем накладається арешт на банківські. рахунки та майно такого неплатника. Саме тому передбачення бухгалтерського застереження є надзвичайно важливим у сучасних умовах для підтримки рентабельності вашого підприємства на належному рівні.

Юридична компанія «Приходько та партнери» здійснює комплексний бухгалтерський супровід бізнесу та впроваджує необхідні правила для фінансового захисту своїх клієнтів.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація