Фото: ЗВІТУВАННЯ З МАЙНОВИХ ПОДАТКІВ: НЕРУХОМІСТЬ, ЗЕМЛЯ, ТРАНСПОРТ

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

ЗВІТУВАННЯ З МАЙНОВИХ ПОДАТКІВ: НЕРУХОМІСТЬ, ЗЕМЛЯ, ТРАНСПОРТ

Час прочитання: 2 хв.

Однією з вимог дотримання податкового законодавства є своєчасне звітування, а у випадку коли податкових зобов'язань є декілька потрібно розуміти коли та як правильно подавати звіти, зокрема, щодо нерухомості, землі та транспорту.

Строк реєстрації звітів з майнових податків

До 20 лютого кожного року юридичним особам потрібно зареєструвати звіти з майнових податків. 

Куди подавати та як розраховувати

Обсяг сплати майнових податків розраховується юридичною особою самостійно. Звітування оформлюється у формі декларації за кожним майновим податком окремо. Тобто, має бути три декларації - декларація з податку на нерухоме майно, декларація з транспортного податку та декларація з плати на землю. Такі декларації подаються до контролюючого податкового органу за місцем розташування нерухомого майна або земельної ділянки, а на транспортні засоби - за місцем реєстрації цих транспортних засобів.

Форма декларації у 2023 році була дещо видозмінена, що потрібно також врахувати при її подачі.

Податок за нерухомість

Об'єктом оподаткування є об'єкти житлової та нежитлової нерухомості. Тобто, якщо в юридичної особи є різні об’єкти нерухомого майно, то воно включається оподаткування. Виключення становить нерухоме майно, яке знаходиться на окупованих територіях України. Таке майно не підлягає оподаткуванню на підставі п.п. 69.22 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ.

Податок за землю

Обчислення плати за землю відбувається станом на 01 січня відповідного року. Базою оподаткування є нормативно-грошова оцінки для земельної ділянки, яка підлягає оподаткуванню. Знову ж таки податок не нараховується на земельні ділянки, що знаходяться на окупованих територіях або на територіях де ведуться бойові дії. Але декларацію з нульовим податком все рівно потрібно подати та вказавши в ній причини звільнення від оподаткування.

Податок на транспорт 

Оподаткуванню підлягають легкові автомобілі з року випуску яких минуло менше п'яти років та середня вартість яких  становить 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року. У 2023 році - це 2 512 500 гривень. Юридичні особи повинні подати відповідну декларацію за місцем реєстрації таких автомобілів. Якщо у власності юридичної особи є декілька автомобілів, які підлягають оподаткуванню та зареєстровані в різних місцях, то потрібно подавати податкові декларації на кожен автомобіль до того податкового органу де фактично зареєстрований такий транспортний засіб.

Отже, як вбачається з вищенаведеного, у 2023 році змінилася форма податкових декларацій та звітування з майнових податків. Це потрібно враховувати при подачі звітності, щоб не допустити помилок. Та у випадку додаткових запитань не нехтувати допомогою спеціалістів з бухгалтерського обліку та звітності. Адже це допоможе подати звітність правильно та уникнути штрафних санкцій за неправильну або несвоєчасну подачу звітності.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація