ЗВІТНИЙ ПЕРІОД І ТЕРМІНИ ПОДАННЯ РІЧНОЇ ЗВІТНОСТІ ЗА 2019 рік

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+380 (73) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

ЗВІТНИЙ ПЕРІОД І ТЕРМІНИ ПОДАННЯ РІЧНОЇ ЗВІТНОСТІ ЗА 2019 рік

Час прочитання: 2 хв.

 Не за горами кінець року, а значить, пора готуватися до складання річних звітів. Звітним періодом для складання фінансової звітності є календарний рік (ч. 1 ст. 13 Закону № 996).

 Нагадаємо: всі підприємства, за винятком мікропідприємств, непідприємницьких товариств (крім МСФЗ-зобов’язаних) і підприємств – платників єдиного податку групи 3, подають також проміжну фінансову звітність за перший квартал, перше півріччя та 9 місяців. Крім того, відповідно до облікової політики підприємства фінзвітність може складатися за інші періоди.

 У новостворених підприємств перший звітний період може бути меншим за 12 місяців, але не може бути більшим за 15 місяців (ч. 2 ст. 13 Закону № 996). Таким чином, підприємства, які були зареєстровані в період з 1 жовтня по 31 грудня 2019 року, річну фінансову звітність за цей період можуть не подавати.

 Однак це не стосується платників податку на прибуток. Адже їм все одно доведеться подати фінзвітність в органи ДПСУ за період починаючи з дати, на яку припадає початок обліку новоствореного суб’єкта господарювання як платника податку, і закінчуючи останнім календарним днем ​​податкового (звітного) періоду, в якому сталася постановка на облік.

 Річна фінансова звітність подається не пізніше 28 лютого року, наступного за звітним (абзац перший п. 5 Порядку № 419)

 Річну консолідовану фінансову звітність юрособи, які мають дочірні підприємства, надають не пізніше термінів, передбачених законодавством для її оприлюднення (до 30 квітня або до 1 іюнягода, наступного за звітним). А ось об’єднання підприємств подають консолідовану річну фінзвітність (якщо це передбачено установчими документами) не пізніше 15 квітня року, наступного за звітним (п. 8 Порядку № 419).

 Зауважте: якщо граничний термін подачі фінзвітності припадає на неробочий день, такий термін переноситься на перший після вихідного робочий день (п. 10 Порядку № 419).
Платники податку на прибуток подають річну фінансову звітність до органів ДПСУ в терміни, передбачені для подання декларації з цього податку (абзац другий п. 5 Порядку № 419), т. Е. За 2019 рік – не пізніше 2 березня.

 Як бачите, «статистичні» і «податкові» терміни подачі фінзвітності розрізняються. Причому при подачі фінзвітності в електронному вигляді окремо відзвітувати перед податківцями не вийде, оскільки відправлену звітність «бачать» і органи статистики. А значить, подати річну фінзвітність потрібно не пізніше 28 лютого. При цьому податківці не бачать проблеми в тому, що фінзвітність в електронному вигляді як додаток до декларації з податку на прибуток вони отримають раніше, ніж саму Декларацію.

 Датою надання фінансової звітності вважають день її фактичної передачі за призначенням. Якщо ж вона надсилається поштою, то такою датою вважають дату отримання адресатом, зазначену на штемпелі підприємства зв’язку, що обслуговує адресата (абзац перший п. 4 Порядку № 419).

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація