Звільнення з ЗСУ по інвалідності дружини

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з війської служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Звільнення з ЗСУ по інвалідності дружини

Час прочитання: 2 хв.

Звільнення з військової служби в Україні під час воєнного стану є доволі складним процесом і має дещо інші вимоги та підстави порівняно зі звільненням у мирний час.

Доволі дискусійною на сьогодні є тема звільнення з військової служби у зв’язку з наявністю дружини із числа осіб з інвалідністю.

Чоловік повинен піклуватися про свою дружину-інваліда, оскільки шлюб — це зобов’язання підтримувати та піклуватися одне про одного як у добрі, так і в погані часи, і це включає часи, коли один із партнерів може зіткнутися з інвалідністю чи іншими проблемами зі здоров’ям. Коли дружина стає інвалідом, це може вимагати від її чоловіка взяти на себе додаткові обов’язки та надати додаткову підтримку, щоб допомогти їй орієнтуватися в повсякденному житті, і це може бути складним досвідом для обох партнерів. Люди з обмеженими можливостями так само заслуговують на любов, повагу та підтримку, як і будь-хто інший, і вони часто стикаються з унікальними проблемами, які потребують додаткової допомоги та розуміння. Тож, перебування чоловіка поруч із дружиною, надання їй як фізичного так і морального захисту є пріоритетним для кожної коханої людини.

 

Тому, постає питання: "Чи може військовослужбовець звільнитися з військової служби маючи дружину інваліда?"

  • Так, може, але на даний момент така підстава існує лише для військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації.

Якщо у дружини III група інвалідності, чи вийде звільнитися?

Так, оскільки системний аналіз норми абз. 5 пп. «г» п. 2 ч. 4 статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»  не ставить звільнення з військової служби у залежність від наявності певної групи інвалідності, а передбачає таку можливість в силу того, що один із подружжя є інвалідом, без конкретизації якої саме групи є інвалідність.

Для того аби звільнитися з військової служби, необхідно написати та подати рапорт. Подаючи рапорт, важливо переконатися, що вся необхідна документація додана до нього, а рапорт складений чітко, обґрунтовано та лаконічно. В даному випадку, важливими та обов’язковими є документи, які підтверджують інвалідність дружини.

 

Важливо зазначити, що процедура подання рапорту про звільнення з військової служби може бути складною та може відрізнятися залежно від конкретних обставин. Через це, краще проконсультуватися з військовим юристом, щоб отримати вказівки щодо конкретних вимог і процедур.

Якщо Ви зіштовхнулися з проблемами у звільненні, якщо командування відмовляє і пропонує довести чи існує взагалі така підстава чи ні, не зволікайте, юристи компанії «Приходько та партнери» знають як Вам допомогти. Заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація