Звільнення з ЗСУ по догляду за інвалідом

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз

Звільнення з ЗСУ по догляду за інвалідом

Час прочитання: 3 хв.

Попри те, що виконання військового обов’язку є надважливим в умовах воєнного стану, в житті трапляються різні ситуації. Зокрема догляд за дружиною, дитиною, одним з батьків, тещею чи тестем з інвалідністю може бути підставою для звільнення від військової служби. Розглянемо це питання більш детально.

Звільнення з ЗСУ по догляду за інвалідом - information deskОтож, хто має право  на звільнення з ЗСУ?

Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу» визначає, що військовий має право на звільнення по догляду за інвалідом, коли:

  • його дружина має інвалідність;
  • його дитина має інвалідність;
  • хтось з його батьків або тесть чи теща має інвалідність (одначе у цьому випадку йдеться лише про І та ІІ групу).

Водночас, сам по собі факт інвалідності у когось із згаданих осіб ще не є підставою для того, аби військовослужбовець був демобілізований. Мова йде саме про догляд. Тому, приміром, якщо у військовослужбовця є дитина з інвалідністю, яка за рішенням суду проживає з його колишньою дружиною, це не буде підставою для звільнення. Ідентично – коли батьки або тесть чи теща з інвалідністю мешкають окремо. Передумовою для здійснення догляду є безпосередньо спільне проживання.

 

Звільнення з ЗСУ по догляду за інвалідом - team informationЧи потрібні ще якісь обставини?

Іноді у наших клієнтів виникає запитання стосовно того, чи є якісь додаткові обставини, необхідні для звільнення по догляду за особою з інвалідністю (приміром, оформлення опіки або відсутність інших родичів, які б могли здійснювати такий догляд). Ні, згадані обставини не мають значення. Для того, аби домогтися демобілізації за згаданою підставою, потрібна лише наявність групи інвалідності в однієї зі згаданих осіб та спільне проживання, яке забезпечує здійснення догляду.

Звільнення з ЗСУ по догляду за інвалідом - urb 4421

Звільнення з ЗСУ по догляду за інвалідом - audit test 1Які документи варто зібрати?

Окрім рапорту на звільнення у зв’язку з доглядом за інвалідом, потрібно буде зібрати пакет документів, який засвідчуватиме цю підставу. До них належать:

  • ваш паспорт та ідентифікаційний код, а також ці самі документи особи з інвалідністю (коли йдеться про дитину, то це свідоцтво про народження);
  • документ на підтвердження родинного зв’язку з такою особою;
  • документ, котрий підтверджує інвалідність особи, за якою ви доглядатимете;
  • документи, у яких зафіксовано факт спільного проживання.

Щодо документів, які засвідчують інвалідність, то це може бути пенсійне посвідчення, посвідчення особи з інвалідністю, документ щодо огляду МСЕК, на якому був встановлений даний факт. Можна долучити одразу декілька документів, аби вони разом виглядали більш переконливо. Коли разом з рапортом подаються копії документів, вони мають бути нотаріально завіреними.

 

Звільнення з ЗСУ по догляду за інвалідом - group protectionЧим може бути корисною наша допомога?

Ми складемо рапорт у відповідності до всіх вимог, котрі до нього висуваються. Також ми проконсультуємо вас щодо того, яким має бути подальший алгоритм його подання. Якщо говорити коротко, то подається документ командиру в 2 копіях. Одну ви залишаєте собі, однак попередньо на ній має бути поставлена відмітка про отримання з підписом уповноваженої особи та датою.

Якщо виникнуть якісь проблеми чи складнощі, то команда фахівців адвокатського бюро «Приходько та партнери» запропонує повний юридичний супровід запиту та представництво ваших інтересів. Щоб дізнатися вартість послуг та консультації юриста щодо звільнення з ЗСУ по догляду за інвалідом – заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація