Звільнення з військової служби за станом здоров’я

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз

Звільнення з військової служби за станом здоров’я

Час прочитання: 3 хв.

Звільнення з військової служби за станом здоров’я є однією з законних підстав для припинення військово-службових відносин. Адже в умовах війни здоров’я військовослужбовців може змінюватися внаслідок набутих захворювань або загострення хронічних, а також внаслідок отримання різного ступеня травм.

Зрозуміло, що в таких умовах продовжувати службу неможливо та потрібно з неї звільнитися.

Звільнення з військової служби за станом здоров'я - audit test 1Підстави для звільнення з військової служби

Звільнення з військової служби за станом здоров’я здійснюється на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії (ВЛК) про непридатність до військової служби. Тобто, вказаний документ є основним в даній ситуації, який дозволяє звільнення.

ВЛК може визнати військовослужбовця непридатним до військової служби за станом здоров’я з наступних причин:

  • Тимчасова непридатність до військової служби. У цьому випадку військовослужбовець може бути звільнений з військової служби на строк до одного року.
  • Постійна непридатність до військової служби. У цьому випадку військовослужбовець звільняється з військової служби безстроково.

Звільнення з військової служби за станом здоров'я - exam test 1Порядок звільнення з військової служби за станом здоров’я

Військовослужбовець, який вважає, що він непридатний до військової служби за станом здоров’я, може звернутися до військово-лікарської комісії (ВЛК) із рапортом про проведення медичного огляду. 

 

Звільнення з військової служби за станом здоров'я - urb 4423 1

ВЛК проводить медичний огляд військовослужбовця та визначає його придатність до військової служби. У разі визнання військовослужбовця непридатним до військової служби за станом здоров’я або ж тимчасово непридатним, то ВЛК видає висновок (постанову) про непридатність до військової служби. На підставі висновку про непридатність військовослужбовець повинен подати рапорт на ім’я командира про звільнення зі служби за станом здоров’я.

За наслідками розгляду вказаного рапорту видається наказ про звільнення.

Звільнення з військової служби за станом здоров'я - group protectionЗахист прав військовослужбовців

Військовослужбовець, який не згоден з висновком (постановою) ВЛК про непридатність до військової служби, має право оскаржити цей висновок (постанову) до вищої ВЛК.

 

Звільнення з військової служби за станом здоров'я - information deskА як на практиці?

На практиці звільнитися зі служби за вказаною підставою може бути проблематично. Однією з перешкод є отримання направлення на ВЛК. Часто ігноруються рапорти військового про направлення його на ВЛК для визначення його стану здоров’я, або військовий не згідний з висновком ВЛК. В такому разі потрібно докласти максимум зусиль для того, що подані рапорти розглядалися вчасно. Це можна зробити за допомогою адвоката, який не лише допоможе у складанні рапортів до військової частини, але й за необхідності проконтролює хід їх розгляду.

Потрібно пам’ятати, що захист порушених прав залежить виключно від бажання їх захищати. А юристи компанії в цьому допоможуть.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація