Звільнення з військової служби за рішенням суду

"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".

Козян Тетяна Віталіївна
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз

Звільнення з військової служби за рішенням суду

Час прочитання: 3 хв.

Служба у війську – почесний обов’язок громадянина. Особливо – коли йдеться про захист Батьківщини під час воєнного стану. Разом з тим, законодавство передбачає, за якими підставами можна звільнитися з військової служби. Бувають ситуації, коли керівництво частини не бажає дотримуватися законодавчих норм та звільняти військовослужбовця.

Попри те, що для якісного зміцнення ЗСУ на всіх рівнях докладається чимало зусиль, це не виключає можливості прояву людського фактору в правових питаннях, що теж іноді трапляється. У такому випадку варто скористатися допомогою професійних юристів, які спеціалізуються на запитах з військового права. Якщо вас цікавлять такі фахівці, то в команді адвокатського бюро «Приходько та партнери» ви їх зустрінете.

 

Якими є підстави для звільнення з військової служби?

Під час воєнного стану актуальними є наступні підстави, котрі дозволяють звільнитися з ЗСУ:

  • Стан здоров’я. Повинен бути відповідний висновок ВЛК. Нібито сама процедура є зрозумілою, однак практика, знову ж, свідчить про різне. Так, часто відбувається ситуація, коли представники військово-лікарської комісії роблять висновок про те, що стан військовослужбовця нібито є кращим, аніж насправді. Реальні діагнози не фіксуються зовсім або у тій мірі, щоб це давало право звільнитися з війська. Тож спочатку потрібно оскаржити висновок ВЛК та домогтися того, аби була задокументована реальна інформація про стан здоров’я. А тоді на основі об’єктивних за своїм змістом документів можна домагатися того, аби командування ВЧ звільнило військового зі служби.
  • Досягнення граничного віку. Якщо ви досягли граничного віку, який передбачений для несення служби, це теж стає підставою для демобілізації.
  • Обвинувальний вирок суду, згідно з яким, особа отримує покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі, або – позбавлення військового звання. Зазвичай у цьому випадку проблем зі звільненням не виникає.
  • Сімейні обставини. Їх вичерпний перелік передбачено у чинному законодавстві. Наприклад, це самостійне виховання неповнолітньої дитини, виховання повнолітньої дитини з інвалідністю дитинства, догляд за дружиною чи чоловіком з інвалідністю, догляд за батьками (власними чи дружини, чоловіка) з інвалідністю, виховання та утримання 3 неповнолітніх дітей. Якраз у випадку з підставою у вигляді сімейних обставин часто буває складно звільнитися. Тому допомога команди професійних юристів стане в пригоді.

Отож, вище викладені обставини, які є підставами, аби звільнитися з військової служби. Тепер розглянемо, що робити, коли з цим виникає проблема.

Як ми можемо допомогти?

Буває так, що права військовослужбовця доводиться представляти та відстоювати в судовій інстанції. У цьому випадку юристи адвокатської компанії «Приходько та партнери» знають, як допомогти, адже ми не раз мали справу з такою категорією запитів. Рішення суду на користь військового, який хоче звільнитися, стає тим переконливим аргументом, на який неможливо не зважати. Тож представники військової частини змушені забезпечити відповідний наказ про звільнення.

 

Якщо ви зітнулися з такою проблемою, звертайтеся. Фахівці нашого адвокатського бюро якісно допоможуть.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація