Звільнення з військової служби за довідкою ЛКК

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з війської служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Звільнення з військової служби за довідкою ЛКК

Час прочитання: 3 хв.

Звільнення з військової служби за сімейними обставинами може бути можливим в тих випадках, коли військовослужбовець перебуває в ситуації, яка вимагає особливої уваги чи допомоги у зв'язку із сімейними обставинами. Проте точні умови і можливості такого звільнення можуть відрізнятися залежно від проходження служби по мобілізації чи за контрактом.

В даній статті ми поговоримо про звільнення через необхідність догляду за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду.

 

Для початку потрібно зрозуміти, що є певна різниця у цих двох комісіях.

Чим МСЕК відрізняється від ЛКК?

Медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) та лікарсько-консультативна комісія (ЛКК) є групами, що працюють колегіально та утворені на основі закладів охорони здоров'я. У кожної комісії є свої функції. Наприклад, ЛКК важлива для пацієнтів, які потребують продовження тимчасової непрацездатності через тривалу хворобу, звільнення від фізичної активності або потреба у постійному сторонньому догляді. Однак ЛКК не приймає рішень про присвоєння особі статусу інваліда, оскільки цю функцію виконує МСЕК. Хворих направляють до медико-соціальної експертної комісії для визначення групи інвалідності, потреб у догляді чи засобах реабілітації, протезуванні або санаторно-курортному лікуванні.

Що таке Висновок ЛКК про потребу в постійному сторонньому догляді?

Лікарсько-консультативний висновок (ЛКК) про потребу в постійному сторонньому догляді - це документ, який містить рекомендації та висновки лікарсько-консультативної комісії стосовно медичних питань, пов'язаних із пацієнтом для визначення необхідності постійного нагляду та допомоги для пацієнтів. Цей висновок є результатом колективного обговорення і розгляду медичною комісією клінічної ситуації пацієнта. Таким чином, висновок ЛКК про необхідність постійного догляду можуть отримати люди з когнітивними порушеннями, а також у разі неможливості самостійного пересування та самообслуговування.

Чи можна звільнитися з військової служби на підставі довідки ЛКК?

Тож, повертаючись до звільнення, бачимо у статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», що у нас є альтернатива у виборі медичного висновка ЛКК або МСЕК. Проте, наразі існує тенденція військових частин відмовляти у звільненні на підставі Висновку ЛКК, посилаючись на Постанову Уряду від 12 червня 2013 р. № 413, яка регулює питання звільнення з військової служби у зв’язку із сімейними обставинами.

 

Ознайомлюючись з нею, можна побачити таке формулювання як:

необхідність постійного стороннього догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), що підтверджується відповідним медичним висновком медико-соціальної експертної комісії для осіб віком понад 18 років чи лікарсько-консультативної комісії для осіб до 18 років.

Тобто як ми бачимо, прив’язка йде по віку, і зазначається, що висновок ЛКК для осіб, які старше 18 років вже не підходить для підтвердження потреби в постійному догляді для звільнення з військової служби.

Тому, якщо Вам відмовляють у звільненні на підставі довідки ЛКК - звертайтесь до військових юристів юридичної компанії «Приходько та партнери» і ми допоможемо Вам знайти підхід до вирішення Вашої проблеми.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація