Звільнення з військової служби по догляду за батьками

"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".

Козян Тетяна Віталіївна
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв про відстрочку

Зв'язатися зараз

Звільнення з військової служби по догляду за батьками

Час прочитання: 3 хв.

Згідно з нормами чинного законодавства, деякі сімейні обставини можуть бути причиною для того, аби мобілізований військовослужбовець отримав звільнення. Якщо говорити про опіку чи догляд за батьками, то така підстава зазначена у пункті Г ч.2 ст.26 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу». Варто розглянути це більш детально.

Звільнення з військової служби по догляду за батьками - team informationОтож, що передбачає закон?

Є одразу декілька формулювань, які можуть бути актуальними для такої ситуації. Перше з них – опіка над особою, яку суд визнав недієздатною. Друге – здійснення постійного догляду за особою, яка має інвалідність І чи ІІ групи. Також в одній з тез прямо вказано, що підставою для звільнення може бути постійний догляд за хворими батьками. При цьому йдеться не лише про власних батьків, а й про батьків дружини чи чоловіка.

 

Звільнення з військової служби по догляду за батьками - zvilnennya vijskovihОкрім того, у згаданій статті зазначено: підставою для звільнення може бути здійснення постійного догляду за особою, щодо якої є відповідний висновок уповноваженої медичної комісії про те, що вона має потребу в постійному догляді. Це твердження є актуальним у випадках, коли інших осіб, котрі можуть здійснювати такий догляд, немає.

Так говорить закон. Однак на практиці можуть мати місце різні ситуації. Дуже часто буває, що військовослужбовець не може досягнути позитивного рішення командування щодо звільнення за сімейними обставинами, коли потрібен постійний догляд за батьками. Якщо вам потрібен юрист по військових питаннях, такі фахівці є у компанії «Приходько та Партнери». Ми надамо якісну консультацію, зорієнтуємо, як діяти, а за потреби – здійснимо представництво ваших інтересів.

Звільнення з військової служби по догляду за батьками - information deskЯким чином відбувається звільнення?

Коли ми говоримо про звільнення з ЗСУ за сімейними обставинами на підставі догляду за батьками, тут важливо також розмежовувати поняття «догляд» та «опіка». Як перше, так і друге передбачає можливість звільнення, проте процедура встановлення догляду є дещо простішою з юридичної точки зору. Водночас, на відміну від опіки, встановлення догляду потребує згоди людини, за якою доглядатимуть, якщо вона не має ментальних порушень та може чітко висловити свою волю. Такі ситуації є актуальними, коли йдеться, приміром, про літніх батьків, котрі досягли 80-річного віку.

Однак варто не забувати, що догляд є можливим лише тоді, коли військовослужбовець дійсно живе з батьками, за якими доглядатиме. Це значить, що реєстрація за різними адресами може бути перепоною для його оформлення.

 

Отож, для звільнення за такою підставою потрібно:

  • Написати відповідний рапорт. Він складається у 2 примірниках, 1 з яких залишається у вас, а інший подається командиру. На тому примірнику, який ви залишаєте у себе, має бути дата його реєстрації та підпис особи, яка прийняла рапорт.
  • Додати до нього необхідні документи, які засвідчують наявність підстави для звільнення. Це висновок ЛКК чи МСЕК про те, що хтось з батьків дійсно потребує догляду. Також додаються: документ, яким засвідчується здійснення догляду; акт обстеження умов проживання особи, яка має потребу в догляді; документ, який засвідчує родинні зв’язки.

Окрім усього перерахованого, потрібно документально підтвердити те, що інші особи, які могли б взяти на себе догляд, відсутні.

Фахівці нашої команди детально Вас проконсультують по всіх питаннях, які стосуються цієї теми. Заповніть форму нижче, щоб дізнатись вартість юридичного супроводу процедури звільнення з військової служби по догляду за батьками та наш юрист зателефонує Вам.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація