Звільнення з військової служби осіб мобілізованих під час дії воєнного стану

"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".

Козян Тетяна Віталіївна
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз

Звільнення з військової служби осіб мобілізованих під час дії воєнного стану

Час прочитання: 2 хв.

Останнім часом особливо актуальним є питання коли саме та за яких умов особа, яка була призвана на військову службу під час мобілізації, має право на звільнення з військової служби.

Дане питання врегульовано статтею 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу». Так, перелік підстав для звільнення з військової служби осіб призваних на військову службу під час мобілізації під час дії воєнного стану зазначено у пункті 2 частини 4 вищезгаданої статті.

Зокрема, до таких обставин належать:

  • досягнення граничного віку перебування на військовій службі;
  • за станом здоров’я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку;
  • набрання законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі або позбавлення військового звання;
  • сімейні обставини або інші поважні причини.

 

Найбільш поширеними підставами для звільнення з військової служби мобілізованих під час дії воєнного стану є саме сімейні обставини або інші поважні причини.

Мова йде, зокрема, про виховання військовослужбовцем дитини з інвалідністю віком до 18 років, дитини, хворої на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку та інші захворювання згідно переліку.

Також, підставою для звільнення з військової служби може слугувати здійснення постійного догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), що підтверджується відповідним медичним висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.

Особливо поширеною є підстава: у зв’язку з наявністю дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи.

Насправді є дуже багато військовослужбовців, у яких чи у їх дружин (чоловіків) є батьки, яким встановлено І чи ІІ групу інвалідності, однак вони навіть і не здогадуються про існування беззаперечних підстав для звільнення з військової служби.

Для того, щоб скористатися, зокрема, цією підставою для звільнення з військової служби, необхідно звернутися з відповідним рапортом до командира військової частини у якому обґрунтувати зазначену підставу нормами законодавства та додати відповідні документи, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність особи.

 

Нажаль, незважаючи на наявність законних підстав для звільнення з військової служби осіб, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації під час дії воєнного стану, трапляються випадки, коли відмовляються приймати рапорти про звільнення з військової служби або відмовляються розглядати їх.

Юристи АБ «Приходько та партнери» забезпечать кваліфікований юридичний супровід реалізації Вами законного права на звільнення з військової служби. Щоб отримати консультацію або допомогу військового юриста з питань звільнення, оскарження дій чи бездіяльності керівництва, оскарження ВЛК – заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з Вами зв’яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація