Звільнення з військової служби на підставі багатодітності

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з війської служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Звільнення з військової служби на підставі багатодітності

Час прочитання: 3 хв.

01.10.2022 року набрав чинності Закон № 2599-IX щодо додаткових підстав звільнення з військової служби під час воєнного стану.

А саме, до підпункту «г» пункту 2 частини 4 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу», додано категорію сімейних обставин для звільнення з військової служби під час воєнного стану - перебування на утриманні військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років.

Даний Закон нарешті врегулював питання та усунув колізії для тих військослужбовців, які були мобілізовані незаконним шляхом, а саме при наявності на їх утриманні трьох та більше дітей віком до 18 років, та які не мали змоги звільнитися, через відсутність такої підстави.

 

Однак, з огляду на дане визначення, не все так однозначно. Необхідно сказати, що не кожен багатодітний батько, може звільнитися з військової служби.

Так, на практиці постає багато питань, серед яких:

  • Чи може військослужбовець, який має одну неріднудитину від попереднього шлюбу та дві рідних дитини від теперішнього шлюбу звільнитися?
  • Чи може багатодітний військослужбовець звільнитися, якщо має на утриманні нерідних дітей?

Так, якщо доведе факт утримання цих дітей. Оскільки в Законі чітко вказано, про факт утримання, а не кровну спорідненість.

За загальним правилом, якщо особа(військослужбовець) виховує нерідних дітей (троє і більше), які не мають батьків, баби, діда, повнолітніх братів і сестер, то на нього покладається обов’язок щодо їх утримання (за наявності матеріальної спроможності), а отже підтвердження такого утримання є підставою для звільнення.

АДВОКАТ ПО 124 СТАТТІ КУпАП

Законодавчо не закріплено чіткого переліку документів, які необхідно додати до рапорту на звільнення аби підтвердити факт утримання трьох і більше дітей віком до 18 років, однак орієнтовним переліком може бути:

  • Посвідчення батька багатодітної сім'ї;
  • Свідоцтва про народження дітей;
  • Довідка про склад сім’ї;
  • Свідоцтво про реєстрацію шлюбу;
  • Рішення суду про розірвання шлюбу або свідоцтво про таке розірвання та рішення органу опіки та піклування про визначення місця проживання дітей з батьком;
  • Рішення суду про позбавлення матері батьківських прав.

Також, одним із негативних моментів до сьогоднішнього дня, була мобілізація чоловіків, жінки яких перебували у стані вагітності третьою дитиною. Адже по факту мобілізація була законною, а от звільнитися на підставі народження третьої дитини під час проходження служби було неможливо.

 

Тож, наразі якщо третя дитина народилася вже під час проходження служби та перебуває на утриманні військослужбовця, він має право на звільнення додавши до рапорту необхідні документи, а саме свідоцтво про народження дитини, що підтверджує батьківство.

Таким чином, процес звільнення на перший погляд є швидким та не складним заняттям, проте для гарантії звільнення на даній підставі, замало просто зібрати документи. Необхідно чітко, кваліфіковано і структуровано оформити рапорт, в чому Вам допоможе наш спеціаліст з військових питань. Заповніть форму на сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація