ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ПОРУШНИКІВ МІГРАЦІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права

Зв'язатися зараз

ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ПОРУШНИКІВ МІГРАЦІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА

Час прочитання: 2 хв.

 Сьогодні ми торкнемося дуже актуальної теми: " Що робити, якщо закінчився термін дії посвідки на проживання або термін перебування за візою під час карантину? "

 На даний момент це дуже поширене питання серед іноземних громадян, які залишилися в Україні. 18 березня було прийнято постанову Кабінету Міністрів № 259, яка охоплює проблеми реалізації актів законодавства в сфері міграції на період дії на всій території України карантину.

 Слід врахувати, що положення постанови поширюються виключно на осіб, які на момент початку карантину, а саме на 12 березня 2020 року, мали законні підстави для подачі на продовження терміну перебування в Україні, тобто перебували тут в рамках дії візи або в рамках 90 днів , або ж мали законні підстави для здійснення оформлення або обміну посвідки на тимчасове проживання або постійне проживання.

Що встановлює постанова?

 На період дії карантину в Україні, введеного Кабінетом Міністрів, і в період 30 днів з дня зняття карантину, до осіб, які не мають громадянства, і іноземним громадянам, які порушили законодавство в міграційній сфері, не застосовуватимуться адміністративні покарання у будь-якій формі. Зокрема за недотримання такими особами терміну свого перебування в державі Україна чи за несвоєчасне оформлення або обмін посвідки на постійне або тимчасове проживання, якщо такі порушення сталися в період дії карантину. Це говорить про те, що до порушників не застосовуватимуться штрафи або інші види санкцій. На даний момент карантин на території України встановлено до 31 серпня постановою КМУ № 641.

 Також постанова має положення про те, що оформлення документів на час карантину здійснюється за місцем звернення особи до органів ДМС, а не за загальним правилом - місцем прописки.

Що робити в такій ситуації?

 Відповідно до першої постанови «порушники» повинні звернутись в установленому законом порядку в ДМС (Державну міграційну службу) на протязі 30 днів з моменту ліквідації карантину з метою продовження терміну перебування в країні або оформлення або обміну посвідки на постійне або тимчасове проживання. До такої групи осіб постанова відносить іноземних громадян і осіб без громадянства, яким не вдалося перетнути український кордон з метою покинути країну або вони не змогли звернутися в підрозділи ДМС з наміром продовжити термін свого перебування на українській території або з заявою про обмін або оформленні постійного резидентства або посвідки на тимчасове проживання, оскільки було встановлено карантин, або якщо термін для звернення з оформленням таких документів настав в період дії карантину по всій Україні.

 Також, ДМС повідомляє, що прийом осіб, які не мають громадянства, і іноземців, в тому числі шукачів захисту в Україні, визнаних біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, проводиться з урахуванням регіональних особливостей обмежувальних заходів, пов'язаних з поширенням COVID-19, виключно за попереднім записом.

 Щоб уникнути проблем з законом в період дії карантину, або за юридичним супроводом у продовженні терміну перебування або обміні або оформленні дозволів на проживання звертайтеся в юридичну компанію «Приходько та партнери», ми надамо Вам якісну і компетентну юридичну допомогу.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація