Звільнення від мобілізації

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з війської служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Звільнення від мобілізації

Час прочитання: 2 хв.

Звільнення від мобілізації — це процедура, за допомогою якої, особа може бути не призвана під час мобілізації на військову службу через певні причини.

Це може включати в себе особливі обставини, що дозволяють особі не бути причетним до служби в армії через обґрунтовані обставини. Причини для звільнення від мобілізації можуть включати медичні проблеми, сімейні обставини, вікові обмеження чи інші законні винятки, які дозволяють особам уникнути військової служби. В Україні звільнення від мобілізації залежить від конкретних обставин та умов.

 

Необхідно зазначити, що під час загальної мобілізації в Україні не здійснюється призов на строкову військову службу, і відповідно до цього не застосовуються підстави звільнення від такого призову, які передбачені Законом України "Про військовий обов’язок і військову службу". Замість цього застосовується стаття 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", яка конкретно визначає повний перелік підстав для отримання відстрочки від призову військовозобов’язаними саме під час мобілізації.

Деякі з можливих категорій осіб, які можуть бути звільнені від мобілізації, включають:

Особи з медичними обмеженнями: тобто особи з серйозними хронічними захворюваннями, інваліди, або ті, хто має інші медичні показання, які унеможливлюють проходження військової служби. В свою чергу, рішення щодо непридатності приймається військово-лікарською комісією.

Особи з сімейними обов'язками: батьки на утриманні яких перебуває троє і більше дітей, проте лише до 18 років; батьки неповнолітніх дітей, якщо один із них вже проходить службу; батьки дітей інвалідів; особи, які утримують батьків інвалідів своїх чи дружини або здійснюють постійний догляд за ними, також можуть мати підстави для звільнення від мобілізації.

А також особи, які є доглядачами за людьми які потребують постійної сторонньої допомоги або є опікунами за рішенням суду за недієздатними інвалідами.

Особи певного віку: законодавство передбачає вікові обмеження для призову на військову службу під час мобілізації, і особи, які досягли визначеного віку, можуть бути звільнені від мобілізації.

Особи, які мають певний статус: а саме, здобувачі освіти за умови дотримання певних критеріїв та викладачі.

 

Особи, родичі яких були військовослужбовцями та загинули під час захисту Батьківщини при виконанні бойового завдання.

Відстрочка може бути надана на певний строк, і це є важливим аспектом для тих, хто має законні підстави, щоб не бути мобілізованим. Стосовно детального алгоритму оформлення відстрочки читайте інші статті на нашому сайті.

Якщо вам потрібне роз’яснення законодавства або ви потребуєте розуміння щодо переліку документів для оформлення відстрочки - звертайтесь за консультацією до військових юристів. Заповніть форму на нашому сайті і ми з Вами зв'яжемось найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація