Фото: Звільнення під час воєнного стану. Чи правомірні дії роботодавця?

"Нам не важливо, на чиєму боці влада, а важливо, на чиєму боці закон."

Перепельченко Анатолій Олександрович
E-mail
perepelchenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Спеціалізується на кримінальному, цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз

Звільнення під час воєнного стану. Чи правомірні дії роботодавця?

Час прочитання: 2 хв.

Воєнний стан, який діє в Україні з 24 лютого 2022 року, вносить корективі у багато відносин, в тому числі і в трудові. Нажаль, багато роботодавців через різні причини звільняють працівників тільки на той підставі, що діє військовий стан. Але чи законне таке звільнення? Нижче розкажемо детально.

Чи можна звільнити працівника під час воєнного стану з ініціативи роботодавця?

Роботодавець має право припинити трудові відносини з працівником, який написав заяву про звільнення, навіть якщо на момент звільнення він перебуває на лікарняному або у відпустці. У такому випадку працівник буде звільнений з першого робочого дня після закінчення лікарняного або відпустки.

З початку воєнного стану в Україні роботодавцям заборонено звільняти підлеглих з власної ініціативи з підстав запровадження воєнного стану. Це стосується будь-яких причин, пов'язаних із воєнним станом. Порушення цієї заборони вважається грубим порушенням трудового законодавства і може тягнути за собою кримінальну відповідальність згідно зі статтею 172 Кримінального кодексу України.

Проконсультуватись з юристом

Пам'ятайте:

  • Навіть якщо через війну у роботодавця виникли проблеми з веденням бізнесу, це не дає йому права звільняти робітників з власної ініціативи.
  • Існують альтернативні законні шляхи вирішення проблем, пов'язаних зі скороченням штату під час воєнного стану.
  • У разі порушення ваших прав ви можете звернутися за захистом до органів державної влади, зокрема до Держпраці.

Зверніться до юриста, щоб отримати більше інформації про ваші права та можливості захисту в цій ситуації.

Як наш юрист допоможе у випадку, якщо вас звільнили під час воєнного стану?

  1. Аналіз ситуації та визначення законності рішення. Юрист ретельно вивчить обставини вашого звільнення, документи, що були надані роботодавцем, та визначить, чи відповідає звільнення чинному законодавству України з урахуванням особливостей воєнного стану.
  2. Консультація щодо ваших прав та можливостей. Адвокат роз'яснить вам ваші права як працівника, які були звільнені під час воєнного стану. Також ознайомить з можливими юридичними інструментами та стратегіями захисту ваших прав.
  3. Допомога у зборі доказів. Юрист допоможе вам зібрати необхідні докази, які підтвердять незаконність вашого звільнення. Це можуть бути копії документів, записи розмов з роботодавцем, свідчення інших працівників тощо.
  4. Складання та подання скарг. Адвокат складе для вас обґрунтовану скаргу до органів державної влади (Держпраці, інспекції з праці) або суду про порушення ваших прав роботодавцем. Також забезпечить подання такої скарги та представництво ваших інтересів в органах влади або суді.
  5. Досудове врегулювання спору. Юрист може спробувати вирішити спір з роботодавцем мирним шляхом, наприклад, шляхом переговорів або медіації. Це може допомогти вам швидше відновитись на роботі або отримати компенсацію за незаконне звільнення.
  6. Представництво у суді. Якщо мирне врегулювання спору не можливе, юрист представлятиме ваші інтереси в суді. Він буде доводити незаконність вашого звільнення та вимагати відновлення на роботі, виплати заробітної плати за час вимушеного прогулу та інших компенсацій.

Звернувшись за допомогою до кваліфікованого юриста нашої компанії «Приходько та партнери», ви збільшуєте шанси на успішне вирішення спору з роботодавцем та відновлення ваших прав.

Потребуєте консультацію чи хочете дізнатись вартість допомоги юриста в цьому питанні? Заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
perepelchenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Спеціалізується на кримінальному, цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація