ЗВІЛЬНЕННЯ МАЙНА З ПОДАТКОВОЇ ЗАСТАВИ

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ЗВІЛЬНЕННЯ МАЙНА З ПОДАТКОВОЇ ЗАСТАВИ

Час прочитання: 2 хв.

 Податкова застава являє собою примусовий захід, що застосовується на певний строк для стимулювання сплати платником податків податкового боргу. Податкова застава розповсюджується на все майно платника податків (рухоме та нерухоме), а також на інше майно, що буде придбане у майбутньому.

 Причини виникнення податкової застави можуть бути різноманітними. Однак вона в будь-якому разі підлягає погашенню, оскільки ставить під загрозу реалізацію такого майна суб’єкта господарювання. Тож розглянемо ситуацію, коли Ви податковий борг оплатили у повній мірі, однак податкова застава не знята.

 Нагадуємо, що дізнатися про заборгованість зі сплати податків та наявності/відсутності податкової застави можна на веб-сайті ДПС за допомогою сервісу Дізнайся більше про свого бізнес-партнера за посиланням https://tax.gov.ua/businesspartner. Тож, якщо майно перебувало в податковій заставі, а сума податкового боргу погашена повністю, то ДПС зобов’язана зняти податкову заставу. Проте вони цього не зробили.

 Після отримання ДПС доказів погашення податкового боргу - майно повністю звільняється з податкової застави. Підставою звільнення майна з податкової застави і його виключення з Державного реєстру обтяжень рухомого майна та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно є повідомлення. Порядком застосування податкової застави контролюючими органами зазначено, що при звільненні майна з податкової застави, контролюючий орган повинен направити про це повідомлення встановленої форми. Далі протягом 5-ти днів здійснюється подача держреєстратору заяви про припинення обтяження і вилучення такого запису із реєстрів. Якщо ДПС таких дій не здійснює, то у Вас виникає право на відшкодування усіх завданих збитків внаслідок існування податкової застави.

 Крім того, після здійснення погашення заборгованості, податкова застава може зніматися за письмовою заявою (вимогою) суб’єкта господарювання. Примірної форми письмової вимоги немає, вона оформляється в довільній формі. Ми рекомендуємо описати фактичні обставини справи зі строками виникнення податкової застави, погашення податкового боргу. Важливо до вимоги долучити доказ сплати податкового. Якщо зняття податкової застави так і не відбулося, Ви має право оскаржити бездіяльність посадових осіб ДПС. Відповідно до статей 55 та 56 Податкового кодексу України, скарга на бездіяльність податкового органу подається до вищестоящого органу в письмовій формі, при цьому копія скарги повинна бути направлена за адресою податкового органу, який не звільнив майно платника податків із податкової застави. У такій скарзі зазначаються також фактичні обставини справи зі строками виникнення податкової застави, погашення податкового боргу та зазначення обставин бездіяльності нищестоящого податкового органу.

 Як показує практика, після розгляду такої скарги податкова застава знімається, майно Вашого бізнесу знімається від будь-яких обтяжень, а тому Ви можете спокійно продовжувати здійснювати господарську діяльність.

 Якщо у Вас виникли запитання або труднощі із Державною податковою службою, звертайтеся до юридичної компанії «Приходько та партнери», ми вирішимо Вашу проблему в правовому полі!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація