Зразкова справа про перерахунок пенсії військовослужбовцям

"Кожна людина має моральну нагоду захищати свої права".

Чмона Альона Олександрівна
E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі перерахунку військових пенсій та військового права

Зв'язатися зараз

Зразкова справа про перерахунок пенсії військовослужбовцям

Час прочитання: 3 хв.

При виході на пенсію кожен розраховує на достойну винагороду за довгі роки роботи. Але реальність зовсім інша. Для того, щоб отримати гідну пенсію військовослужбовці, які досягли пенсійного віку змушені в судовому порядку намагатися реалізувати своє право на перерахунок та збільшенню пенсії.

Зразкова справа про перерахунок пенсії військовослужбовцям - search reportАналізуючи судову практику можна зрозуміти, що без судового рішення збільшити пенсійні виплати не можливо.

Верховний суд України у зразкових справах неодноразово вказував на те, що дії ПФУ у відмові в здійсненні перерахунку пенсії військовим є неправомірними. Але органи ПФУ й надалі приймають протиправні рішення щодо перерахунку пенсійного забезпечення військових. Це призводить до того, що питання належного та справедливого пенсійного забезпечення може бути вирішене лише в судовому порядку.

 

Наприклад, питання перерахунку пенсій, що призначені раніше передбачено статтею 63 Закону № 2262-XII, відповідно до якої перерахунок раніше призначених пенсій, у зв’язку із введенням в дію цього Закону проводиться за документами, що знаходяться у пенсійній справі. Тобто, ПФУ самостійно проводить перерахунок пенсій за наявними документами. Але на жаль трапляються випадки, що після такого перерахунку пенсія не збільшується, а навпаки зменшується.

Верховний Суд України вирішив зразкову справу від 16 жовтня No 240/5401/18, яка стосувалася зменшення основного розміру призначеної раніше пенсії.

Зразкова справа про перерахунок пенсії військовослужбовцям - judgmentСуть даного спору

Позивач посилався  на те, що він є пенсіонером і з березня 2004 року отримував пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у визначеному розмірі  83 % сум грошового забезпечення.

Постановою Кабінету Міністрів України № 704 було збільшено грошове забезпечення військовослужбовців. Відповідач по справі самостійно провів  перерахунок пенсії позивача починаючи з 1 січня 2018 року. Але це призвело до того, що  розмір пенсії позивача було суттєво зменшено, а саме до 70 % сум грошового забезпечення.

У свої позовних вимогах позивач вказував на те, що призначення та перерахунок пенсії є зовсім  різними за змістом, поняттям та механізмом процедурами, внесені зміни до ч. 2 ст. 13 вказаного Закону абсолютно не стосуються перерахунку раніше призначеної пенсії. В даній ситуації має застосовуватися розмір грошового забезпечення у відсотках, що було встановлено на момент призначення пенсії.

Зразкова справа про перерахунок пенсії військовослужбовцям - gry 4879

Зразкова справа про перерахунок пенсії військовослужбовцям - brand protection 2Висновок Суду

Своїм Рішенням КАС ВС позов позивача задовільнив. Велика Палата Верховного Суду в даному рішенні вказала на те, що при здійсненні перерахунку пенсії позивача немає підстав для застосування процедури нового обчислення пенсії із застосуванням норм ч. 2 ст. 13 вказаного Закону, яка застосовується безпосередньо при призначенні пенсії. Отже, під час перерахунку пенсії величиною, що змінюється є виключно розмір грошового забезпечення. Тобто відсоткове значення розміру основної пенсії, що було обчислене при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років.

 

Зразкова справа про перерахунок пенсії військовослужбовцям - team informationЩодо зразкової справи

Велика Палата ВС також вказала на те, що це рішення є зразкове для справ, у котрих предметом спору є саме зменшення відсоткового розміру основної пенсії.

Отже, як вбачається з вищенаведеного проблем з перерахунком пенсій військовослужбовцям вистачає. Але захистити своє порушене право на гідне пенсійне забезпечення можливо шляхом звернення до фахівців в галузі пенсійного права. Адвокати не лише проаналізують конкретну справу, а й допоможуть за потреби захистити порушене право в судовому порядку.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація