ЗНЯТТЯ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ ПРИ ВИЇЗДІ ЗА КОРДОН НА ПОСТІЙНЕ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

"Досконалість виконання у будь-якому аспекті вашого питання - наше кредо!"

Сіренко Микола Сергійович

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС.

Зв'язатися зараз

ЗНЯТТЯ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ ПРИ ВИЇЗДІ ЗА КОРДОН НА ПОСТІЙНЕ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

Час прочитання: 3 хв.

Станом на зараз, велика кількість українців, в тому числі особи призовного віку мають відповідний правовий статус, який надає можливість постійного проживання в тій чи іншій країні за кордоном, що підтверджується документом – посвідкою постійного місця проживання. Такий документ є підставою для звернення до відповідного територіального управління Державної міграційної служби України для оформлення документів для виїзду за кордон на постійне проживання, що в свою чергу, передбачає зняття з військового обліку при виїзді за кордон відповідної особи.

Звертаємо Вашу увагу, що зняття з військового обліку при виїзді за кордон та отримання довідки про зняття з військового обліку у відповідному Територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (надалі – «ТЦК та СП» або «військомат») під час дії воєнного стану є процесом можливим, але при наявності належного юридичного супроводу.

 

Так, згідно роз’яснення Державної прикордонної служби України, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які мають правові підстави для постійного проживання за кордоном, можуть перетинати кордон та виїжджати за межі України, в тому числі під час воєнного стану за наявності відповідних відміток в паспортному документі. У відповідності до Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» відповідні відмітки в паспортному документі можуть бути:

  • для осіб які виїжджають вперше – штамп про оформлення виїзду за кордон на постійне місце проживання;
  • для осіб, які постійно проживають за кордоном – штамп про оформлення виїзду за кордон на постійне місце проживання та відмітка (штамп) про взяття на постійний консульський облік у закордонній дипломатичній установі України. Перебування такого громадянина на постійному консульському обліку підтверджується довідкою, яка формується з використанням засобів відомчої інформаційної системи Міністерства закордонних справу України.

Разом з тим, для зняття з реєстрації свого місця проживання в Україні та отримання вищезазначеної відмітки в паспорті, громадянам України чоловічої статі віком від 18 до 60 років попередньо необхідно у відповідному ТЦК та СП пройти процедуру зняття з військового обліку та отримати відповідний про це документ.

В противному випадку, без зняття з обліку у військоматі реєстратор Центру надання адміністративних послуг не здійснить зняття із зареєстрованого місця Вашого проживання.

 

ЗНЯТТЯ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ ПРИ ВИЇЗДІ ЗА КОРДОНТепер необхідно детальніше звернути увагу на законодавство у сфері військового права. Так, взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього регулюється Законом України «Про військовий обов'язок та військову службу». У відповідності до частини четвертої статті 37 зазначеного Закону, у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України - без дозволу відповідного керівника).

Таким чином, проблематика заключається в тому, що, на перший погляд, дозвіл або заборона зміни місця проживання під час дії воєнного стану є виключною компетенцією керівника відповідного військомату.

 

Саме тому, на час поточної ситуації в країні, заявник може зіштовхнутися з перевищенням повноважень уповноважених осіб, починаючи з отримання необґрунтованої відмови на своє звернення про зняття з військового обліку для виїзду за кордон, закінчуючи призовом проходження військової служби на підставі мобілізаційних заходів.

Відтак, враховуючи наш особистий досвід та досвід наших клієнтів, перед зверненням до відповідного ТЦК та СП для зняття з військового обліку для виїзду за кордон під час дії воєнного стану зацікавленій особі необхідно заручитися юридичною підтримкою професіоналів своєї справи.

Саме в цьому Вам допоможемо ми, спеціалісти міграційного права Юридичної компанії «Приходько та партнери», та забезпечимо Вам отримання необхідного результату у вигляді зняття з військового обліку та отримання необхідного документа – довідки про зняття з військового обліку особи, яка виїжджає за кордон на постійне місце проживання.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація