ЗНЯТТЯ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ НА ПІДСТАВІ ДОЗВОЛУ НА ВИЇЗД НА ПМП ЗА КОРДОН

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ЗНЯТТЯ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ НА ПІДСТАВІ ДОЗВОЛУ НА ВИЇЗД НА ПМП ЗА КОРДОН

Час прочитання: 3 хв.

Чимало українців сьогодні перебувають у такому правовому статусі, який дає можливість переїжджати за кордон на постійне проживання. Це стосується, зокрема, чоловіків, які звільнені від служби у ЗСУ за станом здоров'я або іншими обставинами (наприклад, піклування над недієздатним батьком). У такому разі не повинно бути зайвих перешкод для виїзду. Але це твердження є актуальним лише в тому випадку, якщо Ви заздалегідь подбали про правовий бік питання. У нашому адвокатському бюро Ви можете замовити як консультацію, так і повний юридичний супровід процедури зняття з військового обліку на підставі того, що у Вас є паспорт чи посвідка на проживання іншої держави.

Який алгоритм взаємодії із державними органами?

Коли у Вас є документ: паспорт чи посвідка на проживання іншої держави, з ним можна звертатися до Державної міграційної служби, обравши для цього найближчий до Вас територіальний підрозділ цього органу.

 

Фахівець міграційної служби повідомить про те, що для оформлення документів на виїзд потрібно спочатку звернутися до Терцентру комплектування та соцпідтримки (або, як кажуть у народі – військкомат) та знятися з військового обліку.

Важливо пам'ятати! Зняття з військового обліку має бути підтверджено відповідною довідкою. Дуже часто люди, які хочуть перетнути кордон без цього документа, виникають перешкоди навіть тоді, коли є всі підстави для такої свободи пересування. Тому, щоб не ставати заручником бюрократії, краще скористатися кваліфікованим юристом.

Які позначки мають бути у документах?

Закон України «Про порядок виїзду з України та в'їзд до України громадян України» містить правові норми, які регулюють, яким чином мають бути оформлені документи для безперешкодного перетину кордону. Якщо людина їде вперше, у паспортному документі має бути штамп, який свідчить про оформлення виїзду за кордон на ПМП. Коли йдеться про людину, яка постійно проживає за кордоном, то, окрім згаданого штампу, у документі має бути відмітка про те, що його було взято на постійний консульський облік. Крім того, перебування на консульському обліку підтверджується довідкою, сформованою у вигляді використання інформації від системи МЗС.

Можливо, уважно ознайомившись із попереднім абзацом, у когось виникла зауваження, що ні про яку довідку з військкомату там не йдеться. Але насправді, щоб отримати згадану позначку у паспорті, потрібна саме ця довідка, яка підтверджує, що людину знято з військового обліку. У цьому випадку все перебуває у причинно-наслідковому зв'язку.

З якими проблемами можна зіткнутися?

Серед поширених проблем, з якими стикаються люди, які потребують документа про зняття з військового обліку, є:

  • неузгоджена робота різних відомств між собою та ризик стати жертвою бюрократії;
  • затягування термінів та неможливість конструктивно вирішити питання навіть за наявності всіх юридичних підстав;
  • перевищення повноважень посадовими особами військкомату, від яких в умовах воєнного часу залежить те, чи зможе людина безперешкодно оформити документи на виїзд.

Дізнатись вартість супроводу юристом процедури виїзду на ПМЖ

 

Хоча законодавство, на перший погляд, здається зрозумілим і часто виникає бажання самостійно вирішити всі ці питання, у практичній площині все набагато складніше. Тому грамотна юридична підтримка від фахівця з великим досвідом у такій категорії справ буде доречною.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація