Змішаний стаж для військовослужбовців
E-mail
honcharenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-41

Юрист в галузі військових пенсій та військового права.

Зв'язатися зараз

Змішаний стаж для військовослужбовців

Час прочитання: 3 хв.

Військова служба в Україні є особливим видом трудової діяльності громадян, спрямованим на забезпечення оборони держави та її безпеки. Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" передбачає, що час проходження громадянами військової служби зараховується до їх загального та безперервного трудового стажу. Це дає військовослужбовцям певні соціальні гарантії та право на гідне пенсійне забезпечення.

Проте на практиці часто виникають проблеми при обчисленні загального трудового стажу для військовослужбовців, які до або після проходження військової служби працювали за цивільними, невійськовими професіями. В таких випадках складається змішаний стаж, що вимагає особливостей підрахунку для призначення пенсії та інших соціальних виплат.

 

Тому питання належного зарахування військової служби до загального трудового стажу та коректного обчислення змішаного стажу є важливим і потребує вирішення на рівні законодавства та практики соціального забезпечення.

Що таке змішаний стаж?

Змішаний стаж - це поєднання різних періодів трудової діяльності людини для визначення її загального страхового стажу з метою призначення пенсії та інших соціальних виплат.

Змішаний стаж складається в тих випадках, коли особа протягом трудового життя суміщала роботу за цивільними професіями з проходженням військової чи правоохоронної служби.

Наприклад, людина спочатку кілька років пропрацювала на підприємстві за фахом, потім пішла на військову службу, а згодом після звільнення зі Збройних Сил продовжила трудову діяльність на цивільній посаді.

У такому разі для обчислення пенсії враховується весь змішаний стаж - і цивільний, і військовий. Це дає право особі на вище пенсійне забезпечення.

Що потрібно аби оформити таку пенсію?

Для оформлення пенсії за вислугу років військовослужбовцям за наявності змішаного страхового стажу потрібно:

  • Мати загальний страховий стаж не менше 25 років. Це може бути сумарний стаж роботи як цивільного, так і військового.
  • З цих 25 років страхового стажу щонайменше 12 років 6 місяців має бути стажем військової служби або служби в органах внутрішніх справ.
  • На день звільнення з військової служби обов'язково потрібно досягти 45-річного віку.
  • Подати заяву про відмову від призначення пенсії на загальних підставах відповідно законодавству України.
  • Звернутися до Пенсійного фонду із заявою про призначення пенсії за вислугу років та надати всі необхідні документи.

За цих умов військовослужбовець, що має змішаний стаж, може отримати пенсію за вислугу років до досягнення загального пенсійного віку.

 

Юридична допомога

У разі виникнення запитань щодо оформлення пенсії за наявності змішаного страхового стажу, звертайтесь до юристів компанії "Приходько та партнери". Тут фахівці зможуть надати вам кваліфіковану консультацію та допомогти розібратися в усіх тонкощах оформлення пенсії у вашому конкретному випадку.

Звертаючись до фахівців - Ви отримаєте якісну юридичну підтримку. Заповніть форму на нашому сайті і наш юрист Вам зателефонує.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація