Фото: Зміни до статті 23 Закону про мобілізацію

"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права. Увійшов у ТОП-100 юристів України за 2023 рік та ТОП-10 юристів з військового права.

Зв'язатися зараз

Зміни до статті 23 Закону про мобілізацію

Час прочитання: 4 хв.

Зв’язатися зі спеціалістом

Стаття 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» регулює питання відстрочки від призову на військову службу. Варто відзначити те, що за час дії воєнного стану ця стаття вже неодноразово видозмінювалась.

Людям, котрі не мають фахових юридичних знань у царині військового права, може бути складно розібратися з усіма законодавчими новаціями. Додаткової складності додає відсутність профільного досвіду та нерозуміння, яким чином чи ті інші правові норми застосовуються на практиці. Тож гарним рішенням буде звернення до військового юриста, для якого робота у клієнтських запитах, пов’язаних з мобілізацією, є частиною звичної щоденної рутини. Таких фахівців ви знайдете в команді адвокатського бюро «Приходько та партнери».

 

Що змінилося у статті 23?

Вже неодноразово змінювалися саме ті підстави для відстрочки, котрі пов’язані з навчанням та сімейними обставинами. Додавалися додаткові вимоги для того, аби інвалідність родичів, постійний догляд за ними чи навчання в аспірантурі звільняли від служби у війську.

Отже, що змінилося:

  • Пункт 1. Додатковою вимогою до підстави, пов’язаної з бронюванням, стало введення поняття «спеціального військового обліку». Відсутність на спецобліку ТЦК та СП позбавлятиме права на відстрочку.
  • Пункт 3. Багатодітні батьки 3 та більше неповнолітніх дітей тепер матимуть право на відстрочку лише у випадку, якщо не мають заборгованості по сплаті аліментів. Якщо є борг більш ніж за 3 місяці, підстава втрачатиметься.
  • Пункт 4. Зазначено конкретні обставини, коли чоловік чи жінка, що має дитину віком до 18 років, звільняється від призову на військову службу.
  • Пункт 9. Аби постійний догляд за тещею чи тестем давав підставу для відстрочки, з’явилося 2 нових умови – дружина самостійно не може здійснювати догляд (потребує догляду сама, померла чи зникла безвісти) та немає інших родичів, зобов’язаних здійснювати догляд.
  • Пункт 10. Щодо опіки, то має бути рішення суду, що особа визнана недієздатною та їй призначено опікуна. Такий опікун матиме право на відстрочку.
  • Пункти 11 та 12. У випадку інвалідності дружини І та ІІ група залишаються безумовними підставами для відстрочки чоловіка. Щодо ІІІ групи, то встановлено конкретний вичерпний перелік захворювань.

Зміни до статті 23 Закону про мобілізацію

  • Пункт 13. Щодо наявності батьків, що є особами з інвалідністю І чи ІІ групи (власними чи дружини), то внесено ряд додаткових вимог. Якщо є інші невійськовозобов’язані родичі, які відповідно до закону зобов’язані їх утримувати, то підстава для відстрочки зникає (за виключенням деяких додаткових умов). Якщо серед родичів, які мають здійснювати догляд, військовозобов’язаними є усі, особа сама обиратиме, хто здійснюватиме такий догляд.
  • Пункт 14. Підстава у вигляді догляду за іншими родичами ускладнилася ще більше. А доглядати за особою, котра не є родичем, щоб отримати відстрочку, стало неможливо.
  • Пункти 16, 18, 19, 20, 22 та 23. Визначено конкретний перелік посадових осіб з правом на відстрочку.
  • Пункт 1 частини 3. Відстрочка для студентів можлива лише при здобутті послідовного ступеню освіти.
  • Пункт 5 частини 3. З’явилася нова підстава для відстрочки. Вона поширюється на членів сім’ї осіб, котрим посмертно присвоєно звання Героя України.

Також варто згадати про частину 5 статті 23. Нею зафіксовано норму, якою заборонено призивати на військову службу під час мобілізації осіб до 25 років, котрі пройшли базову загальновійськову підготовку. Тож, як бачите, зміст статті відчутно змінився у великій кількості пунктів.

 

Чим ми можемо бути корисними?

Юристи адвокатського бюро «Приходько та партнери» пропонують свої послуги в галузі військового права загалом та питанні відстрочки від мобілізації зокрема. Вагомо знати те, що самого факту підстави для відстрочки недостатньо, аби гарантовано уникнути мобілізації. Її потрібно грамотно довести, надавши представникам ТЦК необхідний пакет документів. Вимоги до них передбачені Додатками Постановки Кабміну № 560, котра теж була прийнята не так давно. Наші фахівці знають, як діяти, щоб допомогти клієнтам у таких питаннях.

Щоб отримати консультацію юриста з військового права або замовити супровід юриста по мобілізаційних питаннях - заповніть форму на сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права. Увійшов у ТОП-100 юристів України за 2023 рік та ТОП-10 юристів з військового права.

Зв'язатися зараз

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація