Зменшення підстав для відстрочки: зміни в законодавстві про мобілізацію

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз

Зменшення підстав для відстрочки: зміни в законодавстві про мобілізацію

Час прочитання: 3 хв.

В умовах воєнного стану законодавство про мобілізацію є достатньо динамічним, що мотивує юристів постійно слідкувати за його оновленнями. Команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» не є винятком. Для нас важливо бути в курсі всіх новин, аби мати змогу якісно допомагати своїм клієнтам та відповідати на їхні питання. 28 червня Верховна Рада ухвалила закон № 9342, а 30 червня Президент його підписав. Йдеться про нормативно-правовий акт, який став достатньо гучним інформаційним приводом. Окрім багатьох інших положень, у ньому зафіксовано зменшення підстав для відстрочки від мобілізації.

На яку норму закону варто звернути увагу?

У новоприйнятому законі з’явився абзац 11 ч.1 ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» з доповненням. Там ідеться про те, що особи, які доглядають за родичами з інвалідністю, не можуть бути звільненими від мобілізації, якщо є інші працездатні особи, які, у відповідності до чинного законодавства, зобов’язані утримувати таких людей з інвалідністю.

Що змінилося?

Дотепер наявність інвалідності І чи ІІ групи в дружини, чоловіка, дитини або когось з батьків (власних або дружини чи чоловіка) давала право на відстрочку від мобілізації у випадку оформлення догляду за такою людиною. Також ця причина могла слугувати підставою для звільнення в запас, якщо військовий вже був у лавах ЗСУ. З огляду на нинішні законодавчі зміни, отримати відстрочку від служби у війську можна буде лиш тоді, коли особа з інвалідністю не має інших людей, які зобов’язані її утримувати.

Що мотивувало законодавців до таких змін?

Якщо провести моніторинг думок авторів закону на їхніх офіційних сторінках у соціальних мережах, то можна побачити висловлювання щодо того, що саме мотивувало їх до цих змін. Приміром, депутатка Мар’яна Безугла зазначає про так звану схему, коли одна така особа з інвалідністю могла мати по декілька опікунів. Вона згадувала приклади, коли по 5 чи навіть 10 чоловіків обманним чином оформлювали опікунство над однією бабусею. За її словами, військові на передовій регулярно задавали питання щодо того, коли зміниться така ситуація.

Чи значить це, що згаданих осіб неодмінно мобілізують?

Це ще одне питання, яке цікавить аудиторію в контексті прийнятого закону № 9342. Ні, зняття броні не означає миттєвої мобілізації. Це просто значить, що згадані особи тепер від неї не звільнені. Аналогічно, це стосується виїзду за кордон. Тепер перетнути його з особою з інвалідністю у якості супроводжуючого буде неможливо, якщо є інша працездатна особа, зобов’язана опікуватися нею.

 

Чим можуть бути корисними наші послуги?

Юристи адвокатської компанії «Приходько та партнери» регулярно працюють у царині запитів, котрі стосуються військового права. Тому актуальні новини ми дізнаємося не лише в теорії. Ми застосовуємо правові норми на практиці, допомагаючи своїм клієнтам відстояти їхні законні права та інтереси. Коли в мережі є багато інформації різної якості, а правдиві дані ідуть упереміш з неправдивими, людині буває важко розібратися самотужки.

Саме в такому випадку буде доречною допомога професійних юристів, які компетентно дадуть відповіді на всі запитання.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація