"Нам не важливо, на чиєму боці влада, а важливо, на чиєму боці закон."
Спеціалізується на кримінальному, цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій
ЗЕМЛІ ПРОМИСЛОВОСТІ – ВСЕ ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ
Як відомо, кожна земельна ділянка має своє цільове призначення. Якщо з землями для будівництва та садівництва все більш-менш зрозуміло, то земельні ділянки з цільовим призначенням “землі промисловості” викликають в уяві те, що та такій землі може бути завод або підприємство. І в цьому є частинка правди.
Адже відповідно до Земельного кодексу України землями промисловості визнаються земельні ділянки на яких розташовані промислові об'єкти або які використовуються для забезпечення експлуатації таких об'єктів. Наприклад, земельні ділянки на яких прокладені комунікації, інженерні мережі тощо.
Хто є власником таких земель?
Дана категорія земель може перебувати у власності як держави, громади (комунальна власність) або окремих приватних осіб (фізичних чи юридичних). Тобто право власності на цю категорію земель нічим не відрізняється від інших.
Хто може отримати у власність землі промисловості в Україні?
Зрозуміло з самої назви, що отримати землю з цільовим призначеним для промисловості може не кожен охочий. Така земельна ділянка може бути передана у власність тим суб'єктам, які здійснюють промислову діяльність. Іншими словами є власниками об'єктів промисловості.
Особливості
Для земель промисловості однією з особливостей є те, що земельна ділянка з такими цільовим призначенням нерозривно пов'язана з об'єктом, який на ній знаходиться. І у випадку відчуження об'єкта відчужується і земельна ділянка, і навпаки власник земельної ділянки не може ї відчужити без об'єкта, який на ній розташований.
Оренда
Ще одним цікавим моментом є те, чи може така категорія земель бути передана в оренду. Звичайно може, але знову ж таки з певними особливостями. Оренда земель промисловості може мати місце тоді, коли суб'єкт буде використовувати її за цільовим призначенням, тобто для промисловості.
Надання в оренду земельних ділянок із земель промисловості поділяється:
- для будівництва й подальшої експлуатації промислового об’єкта;
- для експлуатації вже побудованого об’єкта.
Цільове призначення та його зміна
Змінити цільове призначення такої категорії земель теоретично можна, але на практиці це зробити складно. Це пов'язано з тим, що зазвичай землі промисловості нерозривно пов'язані з певними промисловими об'єктами. І що важливо, що землі промисловості не є землями сільськогосподарського призначення, тому фактично змінити їх цільове призначення не можна.
Не зайвим буде зазначити, що на землях промисловості відповідно до Земельного кодексу України можна встановити земельний сервітут (ст.66 ЗК України).
Отже, цільове призначення такої категорії земель має свої особливості та нюанси. Якщо власник такої категорії земель має питання щодо використання такої категорії земель або щодо вчинення правочинів з такими землями, то варто звертатися за допомогою до спеціалістів, адже земельний адвокат може вказати на такі нюанси в користуванні або володінні землею, про які особа навіть і не здогадується.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
Спеціалізується на кримінальному, цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій
Інші статті по цій темі:
передзвонимо
протягом дня