Фото: ЗБІЛЬШЕННЯ РОЗМІРУ ПЕНСІЇ КОЛИШНІМ МІЛІЦІОНЕРАМ

"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права. Увійшов у ТОП-100 юристів України за 2023 рік та ТОП-10 юристів з військового права.

Зв'язатися зараз

ЗБІЛЬШЕННЯ РОЗМІРУ ПЕНСІЇ КОЛИШНІМ МІЛІЦІОНЕРАМ

Час прочитання: 3 хв.

Доволі актуальним на сьогодні залишається питання пенсійного забезпечення правоохоронних органів.

Всім відомо на скільки важким та довгим був шлях пенсіонерів МВС щодо відстоювання свого права на належне пенсійне забезпечення, неодноразові мітинги колишніх працівників силових структур біля будівель Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України все ж таки дали свій результат.

Ще однією гарною новиною для пенсіонерів МВС стало винесення рішення Окружним адміністративним судом міста Києва від 14.05.2019 у справі №826/12704/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019, яким визнано протиправним та скасовано пункт 3 «славнозвісної» Постанови Кабінету Міністрів України №103, який стосується перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції).

Саме з 19.11.2019 - з дня набрання законної сили судовим рішенням у справі №826/12704/18 - пункт 3 Постанови №103 втратив чинність, а інші нормативні акти, які б надалі обмежували склад та розмір грошового забезпечення осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) для обчислення та перерахунку пенсії, відсутні.

Тому з цієї дати виникли підстави для перерахунку пенсій працівникам міліції.

Скасування у судовому порядку окремих положень вищезгаданої Постанови № 103, дає право на перерахунок пенсій з урахуванням основних та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії на підставі довідок уповноважених органів.

Хто є уповноваженим органом для виготовлення оновлених довідок для колишніх міліціонерів станом на 19.11.2019 року?

Мабуть близько 90% наших клієнтів вважають, що оскільки вони працювали і звільнялись з МІЛІЦІЇ, то уповноваженим органом для виготовлення оновлених довідок є саме Міністерство Внутрішніх Справ України (далі – МВС України).

Однак, така думка є хибною та не зовсім правильною, оскільки, наказом МВС України від 16.04.2021 №291 внесені зміни до пункту 1 наказу МВС України від 25.02.2019 №129 «Про визначення в МВС України уповноваженого структурного підрозділу з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій» та відповідно до цих змін:

  • територіальні медичні об`єднання МВС України по областях, місту Києві визначені уповноваженими установами за видачу довідок про розмір грошового забезпечення з покладенням таких функцій на відповідні сектори (відділ) із соціально-гуманітарних питань цих державних установ;
  • лише у випадку, якщо пенсіонер звільнявся з центрального апарату МВС України, уповноваженим органом є Департамент пенсійних питань та соціального захисту МВС України.

Тому, аби не гаяти час щодо визначення уповноваженого органу для виготовлення таких довідок, слід звертатись до спеціалістів з досвідом такої роботи. Ознайомитись з реальними кейсами та порівняти грошове забезпечення екс-міліціонерів по «старій» і «новій» довідці можна в наступному розділі статті.

Реальні справи щодо збільшення розміру пенсії екс-міліціонерам

  • Григорію Мироновичу з Одеської області по «старій довідці» пенсія вираховувалась з розміру 5293, 49 грн., однак юристи АБ «Приходько та партнери» отримали та супроводжують справу в суді з «новою» довідкою в розмірі 14769,55 грн..
  • Так само Олександру Васильовичу з Донецької області по «старій довідці» вираховувалась сума пенсії з 8287, 37 грн. станом на сьогодні оновлена довідка складає 20 687,38 грн.
  • Пенсіонер міліції Олександр Володимирович, який звільнявся з апарату МВС України, до моменту звернення до нашої юридичної компанії пенсія вираховувалась по «старій» довідці 16 519,50 грн., станом на сьогодні відповідно до отриманої нами нової довідки буде вираховуватись у розмірі 23 649, 16 грн.

Тобто, як Ви можете прослідкувати, різниця розміру грошового забезпечення по «старій» та «новій» довідці є суттєвою і не варто це питання відкладати на потім.

 

Звичайно, питання грошового забезпечення екс-міліціонерів є індивідуальним і багато залежить від деяких факторів, як то вислуга років, посада і тд, однак юристи АБ «Приходько та партнери» спеціалізуються саме на таких «видах пенсій» і зможуть якісно Вас проконсультувати та здійснити повний перерахунок пенсії «під ключ».

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права. Увійшов у ТОП-100 юристів України за 2023 рік та ТОП-10 юристів з військового права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація