Заява в Пенсійний фонд про перерахунок пенсії

"Кожна людина має моральну нагоду захищати свої права".

Чмона Альона Олександрівна
E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі цивільних пенсій, перерахунку пенсій силових структур та військового права.

Зв'язатися зараз

Заява в Пенсійний фонд про перерахунок пенсії

Час прочитання: 3 хв.

Перерахунок пенсії є процедурою, котра дає можливість пенсіонеру отримувати такий розмір пенсійного забезпечення, який передбачено відповідно до законодавства. Такий перерахунок відбувається з певною періодичністю та регулюється статтями 51 та 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (для військових та колишніх працівників міліції) та статтею 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (для цивільних пенсіонерів).

Команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» регулярно працює з запитами клієнтів у галузі пенсійного права. Це стосується як військових, так і цивільних пенсій. Тож ми здійснюємо супровід у взаємодії з Пенсійним фондом, представництво у суді та надаємо консультації. Пропонуємо ознайомитися з цією темою більш детально.

 

Заява в Пенсійний фонд про перерахунок пенсії - edit pageЯким вимогам має відповідати заява на перерахунок пенсії?

Вимоги залежать від того, чи йдеться про пенсійне забезпечення військового пенсіонера, чи цивільної людини. Отож, для військових це норми «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Цей порядок було затверджено постановою ПФУ від 30 січня 2007 року № 3-1. Варто звернути увагу на Додаток 1.

Що стосується цивільних пенсій, то тут потрібно брати до уваги норми «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Згаданий Порядок був затверджений постановою ПФУ № 22-1 від 25 листопада 2005 року. Остання на сьогодні редакція цієї постанови датується 2014 роком.

Заява в Пенсійний фонд про перерахунок пенсії - urb 4421 scaled e1683725263498

Заява в Пенсійний фонд про перерахунок пенсії - information deskЩо варто знати про довільну форму заяви?

Якщо заява оформлюється у довільній формі, там має бути конкретно зазначений намір пенсіонера щодо того, аби був проведений відповідний перерахунок його пенсії. Нерідко буває так, що представники ПФ відмовляються здійснювати перерахунок, посилаючись на формальні підстави. Наприклад, вони можуть сказати, що заява подана не у відповідності до вже згадуваного Порядку. Та, як свідчить наша регулярна практика, такі відмови дуже легко оскаржуються в судовій інстанції, адже за ними не стоять реальні правові підстави.

Заява в Пенсійний фонд про перерахунок пенсії - audit test 1Яким має бути пакет документів, котрі додаються до заяви?

Серед таких документів є:

  • довідка про розмір грошового забезпечення;
  • довідка про заробітну плату;
  • інші документи, на підставі яких пенсіонер бажає здійснити перерахунок (якщо такі є).

На розгляд подібної заяви Пенсійному фонду виділено 10-денний термін. За результатами розгляду має бути прийняте відповідне рішення.

 

Важливо знати, що на перерахунок пенсії в контексті її розміру передусім впливають тривалість стажу та розмір зарплатні. Практика свідчить про те, що, приміром, військовим часто не хочуть враховувати додаткові види грошового забезпечення, які насправді повинні братися до уваги та інформація про які є в оновлених довідках щодо розміру грошового забезпечення. Це лише один з прикладів. Насправді таких та інших ситуацій є достатньо багато.

Ми постійно маємо з ними справу та знаємо, як захистити права пенсіонера, дійсно працюючи на результат та ефективно відстоюючи ваші права.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація