Заява про визнання особи обмежено дієздатною

"Очікуваний результат від нашої роботи - наша норма. Давати клієнту більше ніж він очікує - наша ціль."

Сулик Роман Андрійович

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз

Заява про визнання особи обмежено дієздатною

Час прочитання: 2 хв.

За чинним українським законодавством обмеження цивільної здатності можливо лише в окремих випадках, коли особа внаслідок психічного захворювання не може розуміти значення своїх дій та вчинків, а також керувати ними.

Для обмеження цивільної здатності потрібно звертатися до судових органів. Однак, як правильно оформити заяву про визнання особи обмеженою дієздатною знає не кожен.

А тому у цій статті ми спробуємо дати змістовні відповіді на це питання.

Що повинна містити заява про визнання особи обмеженою дієздатною?

Перш за все потрібно зазначити, що заява про визнання громадянина обмежено дієздатним повинна містити перелік конкретних фактів та обставин, що можуть свідчити про наявність в останнього стійкого психічного розладу, який призводить до не усвідомлення своїх дій та вчинків, а також можливості свідомо керувати ними.

Також можна вказати, що особа має різні види залежності: алкогольну, наркотичну, ігрову чи токсичну, яка ставить близьких родичів чи членів сімʼї у скрутний фінансовий стан (наприклад, грошові кошти, які отримує особа повністю витрачає на алкогольні напої або різні наркотичні засоби).

Якщо батьки хочуть обмежити право неповнолітнього громадянина на самостійне розпорядження своїми доходами, то вони повинні викласти у заяві факти, що обовʼязково підтверджують настання негативних наслідків для останнього щодо реалізації цього права на практиці (розвиток психічних вад чи відхилень, нераціональне витрачання коштів на існуючу залежність тощо).

Який перелік документів слід подавати разом із заявою?

  • Документи, що посвідчують особу та РНОКПП - необхідні як для заявника, так і для особи, стосовно якої розглядається справа про визнання її обмежено дієздатною;
  • Документи про фактичне місце проживання заявника та особи, стосовно якої розглядається справа про визнання її обмежено дієздатною (довідка про місце реєстрацію або фактичне місце проживання; інформація зчитана з безконтактного електронного носія (для паспорта у формі ID-картки); довідка внутрішньопереміщеної особи тощо;
  • Документи, що підтверджують родинні звʼязки між заявником та особою, стосовно якої розглядається справа про визнання її обмежено дієздатною (наприклад, свідоцтва про шлюб, про народження, про розірвання шлюбу, про встановлення батьківства, зміну прізвища або імені, довідка про склад сімʼї тощо);
  • Медичні документи, із яких вбачається наявність стійкого психічного розладу в особи (історія хвороби громадянина, медичка картка, довідка МСЕК тощо);
  • Висновок територіальних органів опіки та піклування про доцільність обмеження дієздатності громадянина. Проте, цей висновок можна отримати також в процесі розгляду справи.

Якщо вам потрібно юридично правильно скласти заяву про визнання особи обмежено дієздатною та подати її у відповідні судові органи, то звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наші юристи допоможуть вам в оформленні необхідного пакету документів та будуть представляти ваші інтереси в різних державних органах влади, адже ми працюємо тільки на результат для клієнтів компанії. А тому не зволікайте та звертайтесь!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація