Фото: Заява про відмову від спадщини

"Знання закону – сила, яку ми використовуємо для вашого захисту"

Клецько Тіна Олегівна
E-mail
kletsko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-41

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень та спадкових справах.

Зв'язатися зараз

Заява про відмову від спадщини

Час прочитання: 3 хв.

Спадкодавець залишив вам у спадок завеликі боргові чи інші зобовʼязання від яких ви хочете відмовитись?

В такому випадку вам потрібно писати заяву про відмову від спадщини, протягом встановленого законодавством терміну.

Однак, не кожен громадянин України знає всі юридичні нюанси написання такої заяви та взагалі, що вона повинна містити. В чому і вбачається актуальність обраної тематики на сьогодні.

А тому у цій статті ми поговоримо про особливості написання та подачі заяви про відмову від спадщини, при цьому аналізуючи положення чинного українського законодавства.

Як реалізувати своє законне право на відмову від спадщини?

За загальним правилом, що міститься у Цивільному кодексі України спадкоємець може відмовитися від прийняття спадщини як за законом, так і за заповітом. На практиці це означає, що його частка у спадщині переходить до інших спадкоємців та ділиться між ними порівну, якщо громадянин не відмовляється звісно на користь однієї особи.

Для того, щоб реалізувати своє законне право на відмову від прийняття спадщини потрібно звертатися до нотаріуса або до уповноваженої особи ОМС із відповідною заявою (якщо спадщина знаходиться в сільських населених пунктах) за місцем відкриття спадщини.

Нотаріус та уповноважена особа ОМС вивчає зміст поданої заяви, перевіряє підстави для її задоволення і в разі їх знаходження задовольняє подану заяву та обовʼязково розʼяснює особі наслідки відмови від прийняття спадщини.

Важливо! Особа має 6 місяців для того, щоб відмовитись від прийняття спадщини шляхом подання відповідної заяви. Однак, якщо вона прострочить цей термін і нічого не подасть нотаріусу чи уповноваженій особі ОМС, то в такому випадку особа вважатиметься такою, що автоматично відмовилась від прийняття спадщини.

Що повинна містити заява про відмову від спадщини?

Юридично правильна складена заява про відмову від спадщини повинна містити:

  • Вказівку до якого органу чи особи вона подається;
  • Дані про заявника - ПІБ, РНОКПП, місце реєстрації та фактичного проживання, номер мобільного телефону та електронної пошти;
  • Описову частину в якій особа відмовляється від своєї частки на користь іншого громадянина (за бажанням);
  • Розʼяснення факту про відкликання заяви протягом 6 місяців з моменту відкриття спадщини, а також те, що особа відмовляється від спадщини повністю, а не частково;
  • Розʼяснення нотаріусом чи уповноваженою особою ОМС статей 225, 229-231, 233 ЦКУ (вчинення правочину під впливом помилки, насильства, обману, тяжкої обставини тощо).

Важливо! Кожна заява про відмову від спадщини може містити додаткові нюанси її написання, а тому для правильності її виконання слід звертатися до адвокатського бюро “Приходько та партнери”, адже ми ґрунтовно розуміємось на складанні всіх необхідних документів.

Що слід уникнути при написанні заяви про відмову від спадщини?

  • Наявність орфографічних та пунктуаційних помилок;
  • Двояке тлумачення волевиявлення громадянина, що унеможливлює зрозуміти його сутність та бажання відмовитися від спадщини;
  • Відсутність посилань на чинні положення Цивільного кодексу України.

Якщо ви хочете юридично грамотно написати заяву про відмову від прийняття спадщини, то в такому випадку вам не обійтись без допомоги від перевірених фахівців - адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наша команда налічує тільки досвідчених юристів, які чудово розуміють на особливостях складення процесуальних документів у сфері спадкового права України, а тому вони завжди готові забезпечити надання кваліфікованої допомоги. Не зволікайте та звертайтесь саме до нас!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
kletsko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-41

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень та спадкових справах.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5.0

Кількість оцінок:

14

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація