Фото: Заява про призначення пенсії за віком

"Кожна людина має моральну нагоду захищати свої права".

Чмона Альона Олександрівна
E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі цивільних пенсій, перерахунку пенсій силових структур та військового права.

Зв'язатися зараз

Заява про призначення пенсії за віком

Час прочитання: 3 хв.

Україна є правовою державою, тож, попри повномасштабне вторгнення РФ та складні економічні умови, виплата пенсій продовжується. Звернення стосовно призначення пенсії за віком може здійснюватися у будь-який період з моменту виникнення права на неї, однак не раніше, аніж за місяць до того, як особа досягла пенсійного віку.

Яким чином подається заява про призначення пенсії за віком?

Є 3 основні формати, як можна подати заяву про призначення пенсії за віком:

  • завітавши до відповідного територіального органу ПФУ;
  • через вебпортал електронних послуг ПФУ або Дія;
  • через уповноважену посадову особу тієї установи, підприємства чи організації, де ви працюєте.

Конкретний формат залежить від того, чи працює людина на даний момент. Якщо так, то тут підійде третій пункт, а якщо ні – то перший або другий. Коли особа хоче скористатися послугами порталу Дія, то для цього треба кваліфікований сертифікат електронного підпису.

Тепер перейдемо до того, що потрібно надати Пенсійному фонду, окрім самої заяви.

Які документи потрібні?

Отож, серед переліку документів:

  • заява на виплату пенсії через поштове відділення або банківські установи. У першому випадку потрібно просто вказати, що заявник хоче отримувати пенсію на пошті, а у другому випадку – додати довідку про відкриття в банку відповідного рахунку;
  • кольорова фотокартка (її розміри мають бути 4х6 і вона потрібна, аби оформити пенсійне посвідчення);
  • паспорт громадянина України;
  • відомості стосовно місця проживання;
  • довідка про ІПН;
  • документи на підтвердження трудового стажу (трудова книжка та інші документи, які визначені «Порядком підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній», котрий було затверджено Постановою Кабміну № 637 від 12.08.1993);
  • довідка про заробітну плату особи, яка має включати період страхового стажу до 01.07.2000 (а починаючи з 01.07.2000 – передбачено індивідуальні відомості щодо застрахованої особи).

Якщо пенсіонер має особливий статус (наприклад, він військовий, «чорнобилець» чи особа з інвалідністю), треба надати документи на підтвердження цього статусу. Коли йдеться про громадян, які проживають на території тимчасово окупованої АР Крим та безпосередньо м. Севастополь, також має бути заява у довільній формі щодо того, що пенсіонер не має російського громадянства.

 

Що ще важливо знати?

Документи щодо стажу, віку та зарплатні подаються винятково в оригіналах. Щодо інших документів, то чинне законодавство передбачає можливість подати нотаріально завірені копії. Якщо подання документів відбувається через портал Дія, то на скановані копії документів накладається електронний підпис, котрий базується на відповідному кваліфікованому сертифікаті.

Пенсійний фонд має розглянути заяву стосовно призначення пенсії протягом 10 днів, погодивши її або надавши мотивовану відмову з поясненням порядку оскарження.

Чим ми можемо бути корисними?

Попри те, що порядок призначення пенсії за віком є ретельно врегульований чинним законодавством України, людина часто стикається з бюрократичним фактором під час взаємодії з ПФУ. Це суттєво ускладнює вирішення такого необхідного питання.

У команді адвокатського бюро «Приходько та партнери» працюють кваліфіковані фахівці, котрі надають як консультативні, так і представницькі послуги у взаємодії з уповноваженими державними органами. Звертаючись до нас, ви значно полегшуєте собі життя та вирішуєте актуальні для себе юридичні питання швидко й ефективно.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі цивільних пенсій, перерахунку пенсій силових структур та військового права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація