Заява на відстрочку від мобілізації – батьки інваліди

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується у питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, надання консультацій, написання рапортів, супровід по звільненню з війської служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Заява на відстрочку від мобілізації – батьки інваліди

Час прочитання: 3 хв.

Питання оформлення відстрочки на сьогоднішній день залишається досить актуальним, оскільки, Указом Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» строк дії воєнного стану в Україні продовжено ще строком на 90 діб, а отже і продовжується мобілізація.

У зв’язку із останніми змінами у законодавстві, а саме у п. 11 ст. 23 Законі України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», яка в останній редакції викладена так:

Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані: «які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати», багато осіб втратили своє право на відстрочку. А у тих у кого є підстави, почали задаватися питаннями, а як же реалізувати своє право на відстрочку.

Враховуючи вищевикладене, дані зміни значно ускладнили процес отримання відстрочки за цією підставою. Це через те, що тепер стало складніше довести відсутність інших осіб, які мають обов’язок дбати про батьків, як це вимагають ТЦК та СП.

 

Заява на відстрочку від мобілізації - батьки інваліди - bilij vijskovij kvitok pid chas vijni

Таким чином, якщо в родині мати з інвалідністю, то наприклад сину, який хоче отримати відстрочку потрібно буде довести чи немає інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону її утримувати.

Загалом, обов’язок повнолітніх дітей піклуватися про своїх непрацездатних батьків закріплено в статті 51 Конституції України. Згідно з частиною першою статті 202 Сімейного кодексу України повнолітні дочка, син зобов’язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги.

Проте, аналізуючи дану норму можна виходити з того, що не кожен інвалід потребує матеріальної допомоги. В свою чергу підтвердження такого утримання може бути судове рішення чи нотаріальний договір утримання або інші письмові домовленості.

Заява на відстрочку від мобілізації - батьки інваліди - information deskГоловною задачою при отриманні відстрочки на даній підставі є зібрання відповідних документів та написання заяви.

Найактуальніше і найбільш поширене питання з яким звертаються до нас: «Як подавати заяву на отримання відстрочки та як її отримати»? Всі ці питання детально роз’яснюються на консультації.

Популярними і найпоширенішими проблемами у втраті права на відстрочку є такі випадки, коли особа вчасно не змогла реалізувати своє право через те, що особа:

  • вважає, що готувати заяву для отримання відстрочки не потрібно;
  • не збирає документи взагалі і не повідомляє ТЦК та СП до отримання повістки;
  • просто заносить документи в ТЦК не реєструючи/фіксуючи їх.

 

Досить часто особи не звертаючись до юристів знаходять шаблони заяв в інтернеті або пишуть самостійно та допускаються багато помилок, які впливають на прийняття рішення комісією ТЦК та СП. Звернення до юристів підвищує шанс правильно і обгрунтовано підготувати заяву, з урахуванням індивідуальних критеріїв та сімейних обставин.

Для того, щоб детально розібратися у питанні написання заяви для отримання відстрочки від мобілізації по причині наявності інвалідності у батьків, залишайте заявку у формі під цим текстом та отримайте вичерпну консультацію та якісний юридичний супровід від профільних юристів нашої компанії.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація