
"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".
Юрист
Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв про відстрочку
Заява до військкомату про відстрочку
Відстрочка від проходження військової служби за мобілізацією в умовах воєнного стану – поширена практика, яка застосовується тоді, коли людина має об’єктивні обставини, які не дають їй можливості проходити військову службу на даний момент. Таких підстав є достатньо багато, а кваліфікований юрист допоможе з ними розібратися та з’ясувати, чи ваша ситуація підпадає під якусь з них.
Підстави для відстрочки
Право на відстрочку мають люди, які:
- мають бронь від органів державної влади або місцевого самоврядування;
- визнані особами з інвалідністю у порядку, встановленому ВЛК;
- утримують 3 та більше дітей до 18 років;
- виховують дитину з інвалідністю до 18 років;
- виховують дитину, котра має тяжкі перинатальні хвороби нервової системи, інсулінозалежний діабет та ряд інших хвороб, вичерпний перелік яких встановлений чинними правовими нормами;
- утримують повнолітню дитину з інвалідністю ІІ або І групи;
- є усиновителями, піклувальниками чи опікунами дитини до 18 років та утримують її;
- зайняті постійним доглядом за людиною, щодо якої є чинний медичний висновок щодо її неможливості самостійно про себе піклуватися;
- мають неповнолітню дитину та чоловіка чи дружину, що проходить військову службу.
Окрім цього, право на відстрочку мають народні депутати України, працівники органів військового управління, військових частин, підприємств у підпорядкуванні Міноборони та цілого ряду правоохоронних органів.
Процедура отримання відстрочки
Отримання відстрочки від військової служби відбувається в наступному порядку:
- Ви вирушаєте до терцентру комплектування та соціальної підтримки (військкомату) з заявою, де маєте вказати підставу, за якою, згідно зі ст.23 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», маєте відстрочку від військової служби;
- до заяви додаєте документи, які свідчать викладені у ній факти щодо наявності підстави для відстрочки;
- контролюєте, аби заява була зареєстрована у журналі, де фіксують вхідну кореспонденцію військкомату.
На цьому Ваші дії завершуються та розпочинається період розгляду поданої заяви. Далі Ви отримаєте виписку з книги протоколів, якою буде засвідчуватися відстрочка.
Документи, що підтверджують право на відстрочку
Точний перелік документів, які подаються разом з заявою, залежить від підстави, за якою ви хочете отримати відстрочку. Приміром, це можуть бути медичні довідки, висновки МСЕК, документи щодо підтвердження стану здоров’я родичів та здійснення вами догляду за ними, а також – свідоцтва про народження неповнолітніх дітей.
Переваги фахової допомоги
На жаль, навіть за наявності підстав для відстрочки люди часто стають жертвами зловживань та бюрократії зі сторони керівництва військкоматів, повноваження яких в умовах воєнного стану є достатньо широкими. Хороший юрист допомагає грамотно скласти заяву, чітко підтвердити підстави для відстрочки з посиланням на усі правові підстави та супровідні документи, які їх підтверджують. А ще адвокат консультує та допомагає вирішити питання у разі непередбачуваних ускладнень чи перевищення повноважень посадовими особами.
Тож взаємодія з хорошим юристом є запорукою позитивного результату та Вашої можливості відстояти свої права. Заповніть форму нижче і наш юрист Вам зателефонує та надасть консультацію щодо можливості отримання Вами відстрочки від мобілізації, а також написання заяви та алгоритм взаємодії з ТЦК та СП в цьому питанні.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
передзвонимо
протягом дня