Фото: Заява до ТЦК та СП про надання відстрочки

"Головний і найбільш істотний зміст права складає свобода."

Данілова Юлія Ігорівна
E-mail
danilova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-22

Адвокат, спеціалізується на військовому праві. Супровід в ТЦК та СП, оформлення відстрочки від мобілізації, звільнення з військової служби, отримання виплат для військових, адвокатські запити.

Зв'язатися зараз

Заява до ТЦК та СП про надання відстрочки

Час прочитання: 3 хв.

Повномаштабні бойові дії в Україні не втрачають своєї інтенсивності, а це означає, що до лав ЗСУ необхідно залучати все більшу кількість громадян чоловічої статі. Проте, не всі військовозобовʼязані чоловіки можуть служити у війську, адже багато з них мають певні юридичні підстави для отримання відстрочки від мобілізації. Однак, для того, щоб оформити відстрочку потрібно подавати заяву до ТЦК та СП. Яким чином це можливо реалізувати на практиці та в чому полягають особливості написання цієї заяви - про дані правові аспекти ми і поговоримо у цій інформаційній статті із врахуванням останніх змін до чинного законодавства України.

 

Що змінилось з 18 травня 2024 року?

Донедавна заяву про надання відстрочки військовозобовʼязані громадяни могли подавати у довільному порядку, адже не існувало єдиної затвердженої форми такого документа. Проте, 18 травня 2024 року було прийнято постанову КМУ №560 "Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період", яка детально врегулювала питання подання відповідних документів для отримання відстрочки від мобілізації. Цією постановою було затверджено нову та єдину форму подання заяви на відстрочку, яка міститься в додатку 4.

Крім цього, були затверджені інші особливості щодо такої заяви, а саме:

  1. заяву на відстрочку від мобілізаційних заходів в Україні можливо подавати тільки в особистому порядку (тобто лише військовозобовʼязані громадяни у віці від 18 до 60 років) до районних ТЦК та СП, в якому вони перебувають на військовому обліку;
  2. законний представник (в тому числі й адвокат) не має повноважень щодо самостійного подання такої заяви на відстрочку від мобілізаційних заходів, оскільки таким правом наділений лише військовозобовʼязаний громадянин, (але представник має право на супроводження клієнта);
  3. разом із заявою на відстрочку військовозобовʼязаний громадянин також повинен подавати відповідний пакет документів, що надає йому право та підстави отримати таку відстрочку;
  4. отримана заява на відстрочку повинна бути зареєстрована в обовʼязкову порядку, її розгляд не може перевищувати 7 календарних днів;
  5. після спливу вищевказаного строку військовозобовʼязаному громадянину повинно бути повідомлено про одне із прийнятих рішень: надання відстрочки від мобілізації (оформлюється відповідною довідкою) або відмова в наданні такої відстрочки.

Зверніть увагу! На момент розгляду заяви на відстрочку, військовозобовʼязаного громадянина не можуть направити на проходження ВЛК або примусово мобілізувати до лав ЗСУ, оскільки це позбавляє його можливості реалізувати свої законні права на отримання відстрочки.

 

Чим може бути корисним звернення до нашої компанії?

Зазвичай в пересічних громадян бракує практичного досвіду та необхідного багажу юридичних знань для отримання відстрочки по мобілізації. А тому найкращим рішенням в такій ситуації є саме звернення до перевірених фахівців із адвокатського бюро "Приходько та партнери". Наші профільні юристи мають багаторічний досвід в питаннях отримання відстрочки для військовозобовʼязаних громадян, що дозволяє надавати тільки належну правову підтримку клієнтам компанії на всіх етапах реалізації їх законних прав та інтересів. Крім цього, наші адвокати завжди ретельно стежать за змінами в українському законодавстві, що надає змогу розумітися на всіх нових процедурах та юридичних нюансах будь-якої проблематики.

Не зволікайте та заповнюйте заявку нижче і наш адвокат з військового права зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
danilova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-22

Адвокат, спеціалізується на військовому праві. Супровід в ТЦК та СП, оформлення відстрочки від мобілізації, звільнення з військової служби, отримання виплат для військових, адвокатські запити.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація