Заява до поліції про погрози – як відкрити кримінальну справу за погрози?

«Ми гарантуємо Вам якісний та професійний захист у кримінальному провадженні!»

Звоненко Олена Олександрівна
E-mail
zvonenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-91

Спеціалізується на злочинах у військовій сфері, а також є експертом з кримінальних правопорушень проти безпеки руху та експлуатації транспорту

Зв'язатися зараз

Заява до поліції про погрози – як відкрити кримінальну справу за погрози?

Час прочитання: 3 хв.

Заява до поліції про погрози — один із важливих інструментів запобігання правопорушень. Цей документ дозволяє попередити представників правоохоронних органів про намір або факт вчинення протиправних дій. Саме заява може стати основою для того, щоб почалось слідство та були прийнятті дієві заходи для захисту інтересів потерпілого. Правильно оформити заяву до поліції про погрози Вам допоможуть наші фахівці — юристи Приходько та Партнери.

Які складові відображені в заяві до поліції про погрози?

На рівні чинного українського законодавства відсутні чіткі вимоги до написання заяви до поліції про погрози. Достатньо важко максимально правильно описати всі факти, які стануть підтвердженням наявності ознак злочину. Саме заява стане основою для внесення інформації до Реєстру. 

Серед її основних елементів:

  • Назва правоохоронного органу, до якого завертається потерпілий із заявою.
  • Детальна інформація про потерпілого (ПІБ, номер телефону).

Важливо: допускається подання анонімної заяви. Це актуально у випадках, коли у людини наявні певні побоювання щодо можливих переслідувань або вона з певних причин не хоче надавати особисту інформацію представникам правоохоронних органів. 

  • Виклад основної інформації щодо ризику вчинення правопорушення. 

В цій частині зазначається наступна інформація: опис обставин та подій, які стануть підтвердженням вчинення правопорушення або його можливості. 

Окрім цього, наші юристи в цій частині зазначать попередню правову кваліфікацію правопорушення із зазначенням відповідної статті Кримінального кодексу України. 

  • Докази — підтвердження обставин, викладених в заяві (за їх наявності).
  • Зазначення дати та підпису. 

Відповідальність за погрози

Для початку зазначимо, що не кожна погроза кваліфікується як діяння, за яке передбачена кримінальна відповідальність. Щоб вказана дія дійсно вирізнялась протиправним характером, вона має бути реальною. Про що йде мова? Потерпіла особа повинна відчувати душевні переживання, хвилювання від погроз. Наприклад, якщо Ви отримали анонімний лист на електронну пошту  з погрозами побиття чи вбивства, достатньо складно буде знайти в цьому склад злочину. У випадку, якщо Вам безпосередньо погрожували зброєю, це однозначно можна кваліфікувати як погрози. 

В Кримінальному кодексі України (стаття 129) передбачена відповідальність за погрозу вбивством:

  •  Арешт до 6-ти місяців.
  • Обмеження волі строком до 2-х років.
  • Позбавлення волі строком до 5-ти років.

Способи вираження погроз: усно (при зустрічі), через третіх осіб, письмово чи в телефонному режимі.

Таким чином, головна ознака складу злочину за статтею 129 ККУ — реальність наміру щодо вчинення правопорушення. При цьому варто зазначити, що особу неможливо притягнути до відповідальності за цією статтею за погрози щодо псування майна, заподіяння тілесних ушкоджень та ін. Якщо погрози мають закінчений характер, то, незалежно від мотивів, настає кримінальна відповідальність. 

Допомога професійних адвокатів у відкритті кримінальної справи за погрози

Якщо Ви отримали погрози в будь-якій формі, перше, що потрібно зробити, так це заручитись підтримкою професійних адвокатів. Фахівці Приходько та Партнери допоможуть не тільки правильно оформити заяву до поліції про погрози, а й розробити ефективний план дій. 

Якщо представники правоохоронних органів відмовлять у відкритті кримінальної справи, ми зможемо оскаржити це рішення. Окрім цього, адвокати Приходько та Партнери представлять Ваші інтереси в суді. 

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг адвоката у кримінальних справах про погрози заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
zvonenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-91

Спеціалізується на злочинах у військовій сфері, а також є експертом з кримінальних правопорушень проти безпеки руху та експлуатації транспорту

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація