Затримка зарплати військовослужбовцям

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз

Затримка зарплати військовослужбовцям

Час прочитання: 3 хв.

Ставши на захист країни, найменше за що сьогодні повинні турбуватися військовослужбовці, так це про грошове забезпечення. Адже логічно, що обов’язок вчасно виплачувати заробітну для осіб, які захищають країну є обов’язком держави навіть в умовах війни. Але на жаль на практиці виходить все по іншому. Не всі військовослужбовці отримують грошове забезпечення вчасно. Деякі отримують зарплату з затримкою в декілька днів, а є й такі, де затримка становить тижні і більше. Зрозуміло, що якби це було одиничним випадком, але трапляється, що затримка заробітної плати військовослужбовцям відбувається систематично.

Затримка зарплати військовослужбовцям - audit test 1Нормативна база

Варто зауважити, що виплати військовослужбовцям заробітної плати відбуваються на підставі Закону України “Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”. На час воєнного стану саме цей нормативний акт є пріоритетним за КЗпП.

 

Хто відповідає за виплату заробітної плати та за затримку виплати заробітної плати військовослужбовцям?

Якщо для цивільної особи відповідальним за виплату заробітної плати є роботодавець, то для військовослужбовців це військова частина до якої відноситься військовослужбовець.

Затримка зарплати військовослужбовцям - urb 9877

Затримка зарплати військовослужбовцям - team informationПричини затримки

Причин затримки заробітної плати може бути декілька та всі вони є різними. Наприклад, на кілька днів може бути затримка при несвоєчасному перерахуванні коштів з державного бюджету на військову частину. Або не подача відповідальною особою до фінансового відділу військової частини табеля обліку та інших документів, які є підставою для нарахування заробітної плати. Ще одну з причин затримки заробітної плати в теперішніх умовах можна назвати несвоєчасне зарахування банками на рахунки військовослужбовців заробітної плати через відсутність електропостачання та зв’язку (може виникати в окремих регіонах).

Але яка б причина затримки заробітної плати для військовослужбовців не була, кожен має право отримати винагороду за виконану роботу.

 

Затримка зарплати військовослужбовцям - 2tasks complatedАлгоритм дій при затримці заробітної плати

  • По-перше, звернутися з усним або письмовим зверненням до безпосереднього керівника для з’ясування причини затримки заробітної плати.
  • По-друге, у випадку не отримання відповіді щодо причин затримки з’ясувати питання безпосередньо у фінансовому відділі військової частини.
  • По-третє, можна звернутися на гарячу лінію Міністерства оборони України для отримання інформації чи затримка відбувається на державному рівні.
  • По-четверте, отримати консультацію та кваліфіковану допомогу у адвоката або юриста з військового права.

Отже, варто пам’ятати, що незалежно від причин затримки заробітної плати для військовослужбовців вони мають право на отримання повної інформації про причини затримки та виплату її у строк встановлений законом. А у випадку будь-яких незрозумілих ситуацій не нехтуйте правовою допомогою. І тоді відновити порушене право буде швидше та ефективніше. Заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з Вами зв’яжеться для уточнення інформації та надасть первинну консультацію.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація