Запрошення для іноземця в Україну

"Вирішуємо проблеми клієнтів у міру їх надходження".

Мазур Єлизавета Сергіївна

Юрист, спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Польща, Італія, Іспанія, Угорщина, Румунія), надає візовий супровід для громадян України та іноземців.

Зв'язатися зараз

Запрошення для іноземця в Україну

Час прочитання: 3 хв.

Запрошення в Україну для іноземця чи особи без громадянства є нотаріально посвідченою заявою, котра надає підставу оформити в дипломатичному представництві чи консульстві короткострокову візу типу С. Це іноземець робить по місцю свого перебування, а саме запрошення слугує підставою для дозволу на в’їзд та отримання згаданої візи. Усе зазначене поширюється на іноземців та осіб без громадянства з тих країн, з якими Україна має візовий порядок в’їзду відповідно до власного законодавства та міжнародних договорів. У такому разі перебування в Україні іноземця не повинно бути довшим від 90 днів протягом 180-денного періоду з моменту першого в’їзду.

Що передбачає віза типу С?

Така віза може надаватися з різною метою. Наприклад, це:

  • туризм;
  • ділові поїздки;
  • приватні візити.

Віза типу С, для якої потрібне запрошення, не передбачена для громадян тих країн, з якими Україна має безвізовий режим в’їзду, оскільки вони можуть прибувати сюди і без запрошення.

Типи запрошень

Є декілька різновидів запрошень, на підставі яких можна оформити в’їзд в Україну. Розглянемо більш детально те, як вони називаються та хто їх може оформити. Отож:

  • Гостьове запрошення оформлює фізична особа, яка чекає іноземця в Україні. Це може бути запрошення від нареченої чи нареченого, друга, родича. Гостьове запрошення ще часто називають приватним.
  • Бізнес-запрошення. Його оформлює юридична особа, яка очікує іноземного громадянина у рамках робочого візиту. Саме тому це запрошення ще називається діловим. Його може оформити лише та компанія, котра зареєстрована на території України.
  • Туристичне запрошення. Його оформлюють туристичні компанії, які пропонують іноземцям мандрівки до України.
  • Запрошення на навчання для іноземців. Міністерство освіти і науки встановлює ряд обов’язкових вимог, яким має відповідати таке запрошення від навчального закладу. Аби воно було дійсним, ці вимоги повинні бути дотримані.

Якщо аналізувати те, який тип запрошення є найбільш затребуваним, то йтиметься саме про туристичне. Його оформлюють найчастіше. Однак два перші згадані види теж мають попит.

Хто та куди звертається за оформленням запрошення?

Щоб оформити запрошення для іноземця від юридичної особи, має звернутися приймаюча сторона, якою є зареєстрована в Україні компанія або філія іноземної компанії, організація чи установа. Щодо запрошення від фізичної особи, то його можуть оформити не лише громадяни нашої держави, а й іноземці або особи громадянства. Ключове – аби ці люди на законних підставах проживали або постійно перебували в Україні.

 

Фізичні особи для оформлення запрошення звертаються до нотаріуса. Щодо юридичних осіб, то їм потрібно звернутися до підрозділу чи територіального органу ДМС за місцем реєстрації.

Чим ми можемо бути корисними?

Міграційне право належить до спеціалізації команди адвокатської компанії «Приходько та партнери». Ми надамо вам консультацію щодо запрошення для іноземця в Україну та допоможемо у його оформленні. Ми консультуємо клієнтів у комфортному для них форматі. Це може бути не лише жива зустріч в офісі нашої компанії, а й консультація у форматі відео чи аудіо зв’язку.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація