Заповіт на неповнолітню дитину
E-mail
borysenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-88

Юрист практики сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучення, стягненні аліментів, поділу майна подружжя, встановленні місцезнаходження дитини, позбавленні батьківських прав, отриманні посвідчення батьків багатодітної сім’ї, інших сімейних та спадкових спорах.

Зв'язатися зараз

Заповіт на неповнолітню дитину

Час прочитання: 3 хв.

Питання складення заповіту в нашій державі є завжди особливим. Це пояснюється тим, що громадяни зазвичай не думають про можливі погані наслідки, які можуть статися з ними в житті, а складають заповіт тільки тоді, коли вже перебувають у похилому віці.

Однак, на сьогодні в Україні йде війна, в якій ми боремся за право залишатися незалежною державою.

А тому під час бойових дій ніхто не гарантує, що все з громадянином буде добре. В чому і наявна актуальність обраної тематики.

У цій інформаційній статті ми розглянемо особливості складення заповіту на неповнолітню дитину за українським законодавством.

З чого складається заповіт?

Заповіт - це письмовий юридичний документ, у якому (окрім самого тексту заповіту) зазначають місце та час його складання, термін дії заповіту та місце народження заповідача.

Крім цього, сам текст заповіту не повинен містити орфографічних та пунктуаційних помилок, що призводять до його нечитабельності та неясності у розумінні змісту.

Це потрібно для того, щоб уникнути будь-яких суперечок між спадкоємцями в момент відкриття спадщини.

Також слід, зазначити в разі правильності написання заповіту нотаріус здійснює його перевірку на зміст розпоряджень, які не повинні суперечити закону і якщо їх не знаходить, то робить офіційне нотаріальне посвідчення.

Важливо! Якщо спадкоємцями є малолітні, неповнолітні, недієздатні особи або особи, цивільна дієздатність яких обмежена, про видачу свідоцтва виконавцю заповіту нотаріус повідомляє відповідні органи опіки та піклування.

Що слід памʼятати при складанні заповіту на неповнолітню дитину?

  • вона має право на обовʼязкову частку у спадщині (ст. 1241 ЦКУ), а тому інші спадкоємці не мають права позбавити особу її законної частки у спадковому майні;
  • неповнолітня особа самостійно може подати заяву про прийняття спадщини, без обовʼязкової згоди на це своїх батьків. Заяву про прийняття спадщини від імені малолітньої, недієздатної особи подають її батьки (усиновлювачі), опікун;
  • до досягнення нею повноліття, батьки/опікуни/усиновлювачі за її згодою будуть вчиняти будь-які правочини щодо спадкового майна;
  • якщо спадкодавець бажає, щоб дитина самостійно розпоряджалась майном, то в такому випадку їй буде необхідно отримати повну цивільну дієздатність;
  • наявність заповіту не позбавляє особу на право спадкування за законом.

Важливо! Заповіт може бути складений на будь-яку особу, яку забажає вказати спадкодавець, при цьому вона може бути як малолітньою (до 14 років), неповнолітньою (від 14 до 18 років), так і не народженою дитиною, але зачатою за життя спадкодавця.

Якщо ви обмірковуєте все заздалегідь та у вас залишились будь-які питання щодо складення заповіту на неповнолітню дитину, то звертайтесь до провідних юристів.

Такими юристами є адвокатське бюро “Приходько та партнери”, які знають як правильно слід складати заповіт на неповнолітню дитину, з урахуванням чинних норм українського законодавства.

Крім цього, ми гарантуємо нашим клієнтам досягнення бажаного результату при зверненні. А тому не зволікайте та приходьте на консультацію!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
borysenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-88

Юрист практики сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучення, стягненні аліментів, поділу майна подружжя, встановленні місцезнаходження дитини, позбавленні батьківських прав, отриманні посвідчення батьків багатодітної сім’ї, інших сімейних та спадкових спорах.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація