"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

ЗАЛУЧЕННЯ ДЕРЖАВНОГО КРЕДИТУ НА ВИГІДНИХ УМОВАХ

 З початку 2020 року уряд, спільно із іншими державними інституціями запровадив програму для підтримки українського бізнесу через видачу доступних кредитів за ставками від п’яти до дев’яти відсотків (так звана програма 5-7-9). Сьогодні, на підставі аналізу особливостей видачі таких кредитів, розглянемо питання процедури залучення додаткових коштів для Вашого бізнесу.

 Насамперед варто зауважити, що програма передбачає два напрямки:

  • Здешевлення відсоткової ставки по кредитах (здійснюється шляхом компенсації різниці по відсотках державою банку). При цьому відсоткова ставка по кредиту залежатиме від об’єму річної виручки суб’єкта господарювання та кількості новостворених робочих місць. За умови подачі усіх необхідних документів та при позитивному рішенні банку Ваш бізнес може додатково залучити до півтора мільйони гривень під 5,7 або 9 % річних. При цьому комісію банку також обмежено до одного відсотка від тіла кредиту на увесь строк дії.
  • Надання гарантій по кредиту, якщо у мікро та малого бізнесу не вистачає майна для застави.

 Якщо перший напрямок вже протягом декількох місяців діє і видано значну кількість кредитів, то другий напрямок тільки запроваджується, за що 25.08.2020 року лише проголосовано Верховною Радою України в першому читанні за законопроект 3659 (про внесення змін до Державного бюджету України).

 Законопроектом передбачується можливість надання в нинішньому році державних гарантів для мікро, малого та середнього бізнесу в обсязі до п’яти мільярдів гривень на портфельній основі. Умовою надання гарантій є дотримання правила:

гарантія не перевищує 80 % загальної суми боргових зобов’язань перед банком та по конкретному кредиту.

 У випадку вступу законопроекту в законну силу це буде значною підтримкою для бізнесу, що в силу різних причин не має майна для забезпечення видачі кредиту. Це також є позитивним фактором, оскільки банківська практика показує часті ситуації обережної видачі овердрафтів та підняття вимог по забезпеченню кредитів.

 Для того, щоб отримати кредит по першому механізму Вам потрібно:

  • Звернутися до відділення банку;
  • Надати фінансову звітність за минулий рік (за минулих чотири квартали) / декларація за рік для фізичних-осіб підприємців;
  • Надати чітко розроблений та деталізований бізнес-план;
  • Цікавим фактом є те, що державою надається безкоштовне навчання для підприємців на відповідному порталі (програма «Від знань до грошей»).

 Важливим аспектом у видачі кредиту є Ваша кредитна історія або кредитна історія Вашої фірми.

 Варто пам’ятати: чим якісніша кредитна історія та прогресивний бізнес-план – тим більша ймовірність отримання кредиту на вигідних умовах!

 Якщо ж у Вас виникли труднощі із залученням кредиту чи потрібна допомога у розробленні бізнес-плану Вашої компанії, звертайтеся до юридичної компанії «Приходько та партнери», наші бухгалтери та юристи нададуть Вам якісну консультацію та професійну допомогу.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація