Фото: Закордонний паспорт для дитини

"Вирішуємо проблеми клієнтів у міру їх надходження".

Мазур Єлизавета Сергіївна

Юрист, спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Польща, Італія, Іспанія, Угорщина, Румунія), надає візовий супровід для громадян України та іноземців.

Зв'язатися зараз

Закордонний паспорт для дитини

Час прочитання: 3 хв.

На сьогодні подати документи на закордонний паспорт дитини не є проблемою. Батьки мають можливість визначити, чи вони прагнуть оформити паспорт для дитини у стандартні часові рамки, чи їх цікавить термінова послуга. Обидва варіанти є доступними.

Оформлення закордонного паспорта для дитини: особливості

Ще від народження дитини можна оформити закордонний паспорт біометричного типу. Для цього потрібно звернутися до найближчого до вас територіального підрозділу ДМС. До початку воєнного стану, аби завітати до міграційної служби, потрібно було записатися, скориставшись опцією електронної черги. Сьогодні ця функція працює далеко не в усіх регіонах. Тож відвідувачі намагаються просто прийти раніше, аби зайняти краще місце у живій черзі та не чекати довго.

Якщо дитині ще не виповнилося 12 років, то документи подають батьки. Серед переліку цих документів:

  • свідоцтво про народження дитини;
  • паспорт одного з батьків та довідка про ІПН;
  • квитанції, котрі засвідчують, що були сплачені збори, передбачені чинними нормативно-правовими актами за таку послугу.

Якщо ви оформлюєте дитині вже другий закордонний паспорт, то перший потрібно теж взяти.

Як відбувається процес фотографування?

Якщо дитина досягла 12 років, то фото роблять у самому територіальному підрозділі. Ця послуга не вимагає додаткової оплати. Якщо ж дитині менше 12 років, то з фотографуванням можливі 2 варіанти. Перший з них – фотографування на місці у ДМС, якщо дитина не боїться спалаху та може спокійно глянути у камеру. Якщо ж ні, то потрібно подати одне кольорове матове фото у розмірі 10 на 15 сантиметрів, яке має відповідати передбаченим для нього стандартам. Зазвичай такою можливістю користуються батьки немовлят.

Оформлення закордонного паспорту для дітей підліткового віку

З 12 років необхідною умовою для оформлення закордонного паспорту є особиста присутність дитини, оскільки саме з цього віку передбачено внесення на електронний носій відцифрованих відбитків пальців рук.

Якщо дитина досягла 14 років, то серед документів, які вона подає для оформлення паспорту для виїзду за кордон, має бути ID-картка за наявності. Також потрібна довідка про ІПН, якщо вона є.

Іноді можна почути питання про те, чи потрібно дитині змінювати закордонний паспорт, коли вона досягає 16-річчя (до речі, це той вік, з якого можна перетинати кордон без супроводу дорослих). Ні, змінювати паспорт не потрібно. А в самому документі можна побачити термін його дії.

 

Чим можуть допомогти наші фахівці?

Вище ми описали загальні особливості процедури оформлення закордонного паспорту для дитини. Однак на практиці може виникнути багато ситуацій, які потребують індивідуального роз’яснення. Приміром, до нас часто звертаються з питаннями, як правильно діяти, коли оформлення документів дитини супроводжують не батьки, а інші її законні представники. І ми детально розповідаємо про те, який перелік документів потрібен для засвідчення такої представницької ролі в кожному конкретному випадку.

Також ми у правовий спосіб сприяємо оптимізації процедури, що може бути важливо, коли ви маєте потребу в терміновому оформленні документів. Тож звертайтеся. Ми якісно допоможемо та посприяємо тому, аби ваша взаємодія з ДМС була швидкою, комфортною та зрозумілою

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Юрист, спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Польща, Італія, Іспанія, Угорщина, Румунія), надає візовий супровід для громадян України та іноземців.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація